×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بزرگترین بازارهای صادراتی ایران را بشناسید

در دو ماهه نخست ۱۳۹۲ پنج کشور در مجموع حدود ۸۰٫۱۶ درصد از وزن و ۶۹٫۲۱ درصد از کل ارزش صادرات غیرنفتی کشورمان را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در دو ماهه ابتدایی سال جاری چین، عراق، امارات، افغانستان و هند پنج بازار بزرگ صادراتی ایران بودند. این در حالی است که در مدت زمان مشابه در سال ۱۳۹۱ عراق، چین، امارات، افغانستان و هند پنج بازار بزرگ صادراتی ایران بودند.

به این ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که در سال جاری تاکنون تغییر چندانی در بازارهای صادراتی عمده ایران رخ نداده و تنها چند جابه‌جایی کوچک بین این بازارها رخ داده است.

در مدت زمان یادشده صادرات ایران به چین از نظر ارزشی ۴۸٫۱۱ و صادرات به هند ۳۱٫۴۸ درصد افزایش یافت. اما صادرات به کشورهای عراق، امارات و افغانستان به ترتیب ۳٫۸۳، ۶٫۴۴ و ۶٫۲۰ درصد کاهش یافت.

همچنین قاره آسیا با ۹۰٫۹۲ درصد بیشترین سهم را از نظر ارزش در کل صادرات ایران به خود اختصاص داد. آفریقا با ۴٫۴۰ درصد، اروپا با ۲٫۲۳ درصد، آمریکا با ۰٫۳۴ درصد و اقیانوسیه با ۰٫۰۶ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches