×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در دو بخش حضوری و مجازی

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حدود ۶۰ ناشر خارجی در نمایشگاه کتاب تهران حاضر خواهند بود، بیش از ۵۰ هزار عنوان کتاب در بخش کتاب‌های خارجی این نمایشگاهه ارائه می‌شود.

به گزارش ایرنا، نشست خبری سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکشنبه ۱۶ اردیبهشت با حضور یاسر احمدوند رئیس این دوره نمایشگاه کتاب و علی رمضانی سخنگوی نمایشگاه کتاب برگزار شد.

یاسر احمدوند با اشاره به اینکه سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت در مصلی برگزار خواهد شد، گفت: این نمایشگاه با اهتمام دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در شهر تهران برگزار می‌شود. حضور ناشران در دو بخش مجازی و حضوری این رویداد نقطه عطفی در پیشرفت حوزه کتاب و کتابخوانی در کشور تبدیل شود.

جایگاه ویژه‌ نمایشگاه کتاب در تقویم خانواده‌های ایرانی

رئیس سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب گفت: نمایشگاه کتاب بعد از گذشت ۳۵ دوره به استقرار رسیده و جایگاه ویژه‌ای را در تقویم خانواده‌های ایرانی به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش شده ضعف‌ها و کاستی‌های دوره‌های پیشین پوشش داده شود، ادامه داد: تلاش می شود شرایط برگزاری نمایشگاه کتاب ارتقا پیدا کند. به همین‌ دلیل در زمینه اطلاع‌رسانی دقیق‌تر از قبل اعلام می‌شود. به این منظور تا فردا نقشه کامل غرفه‌ها در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد تا به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: تلاش شد که واگذاری غرفه‌ها به ناشرانی که ساخت و ساز دارند زودتر انجام شود، ناشران از بعد از ظهر امروز می‌توانند اقلامی را که در غرفه قرار می‌گیرد به نمایشگاه منتقل کنند.

ویژه‌برنامه «غزه» در نمایشگاه کتاب تهران

احمدوند با اشاره به برنامه‌های فرهنگی متعددی که برای این دوره از نمایشگاه کتاب تهران در نظر گرفته شده ایت، بیان کرد: در این دوره دو ویژه برنامه در نظر گرفته شده است، یکی برنامه‌های مرتبط با مردم غزه است و برای این برنامه‌هایی با اصحاب فرهنگ و قلم تدارک دیده شده است، همچنین به مناسبت همزمانی دهه کرامت برنامه‌هایی برای زنان و دختران در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: نمایشگاه در دو بخش حضوری و مجازی برگزار می‌شود و تعداد قابل توجهی از ناشران در بخش مجازی علاوه بر حضوری فعال خواهند بود. با همکاری پست خدمات مناسبی به مردم انجام بگیرد.

احمدوند افزود: در این دوره حضور کتاب‌فروشان به صورت تکمیلی و براساس قوانین خواهد بود؛ پیش‌بینی می‌کنیم حجم استقبال بیش از دوره‌های قبل باشد، لذا از مخاطبان می‌خواهیم حضور خود را در روزهای برگزاری نمایشگاه تقسیم کنند تا شاهد ازدحام در روزهای پایانی نباشیم.

حضور ۶۰ ناشر خارجی در نمایشگاه کتاب تهران

رئیس سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران، با بیان اینکه حدود ۶۰ ناشر خارجی در نمایشگاه حاضر خواهند بود، گفت: این ناشران حدود ۵۰ هزار عنوان کتاب خارجی به نمایشگاه می‌آورند. سال گذشته ۴۵ هزار عنوان کتاب خارجی در نمایشگاه کتاب ارائه شد. پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۷۰ تن کتاب خارجی در نمایشگاه عرضه خواهد شد.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره فعالیت بین‌المللی این دوره از نمایشگاه اعلام کرد: در روزهای روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت میزبان رویدادی با عنوان نشر ایران در بخش خارجی خواهیم بود. این رویداد به منظور معرفی نشر ایران به ناشران خارجی طرح‌ریزی شده است، حدود ۲۰ ناشر و کارگزار ادبی(آژانس ادبی) در این مراسم حضور خواهند داشت. آنها در دراین مدت از مراکز چاپ و کتاب‌فروشی ها بازدید خواهند داشت. امیدواریم این رویداد سرآغاز آشنایی بیشتر با نشر و کتاب ایران باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches