×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
بررسی ۸۴۱ پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا

اقتصادتهران: رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضایی با پرونده تخلفات تاکید کرد و گفت: گزارش‌هایی توسط سازمان بازرسی از تخلفات گذشته ارائه می‌شود و نیاز است که برخورد جدی توسط دستگاه قضایی با آنها انجام شود. ۸۰۰ پرونده توسط سازمان بازرسی به دستگاه قضایی ارائه شده؛ اما عده‌ای منع تعقیب گرفتند. اخیرا نیز توسط سازمان بازرسی ۴۱ پرونده از تخلفات گذشته به شورا ارائه شده است.

به گزارش ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در تشریح آخرین اقدامات کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: ابتدا باید به موضوع دیدار اعضای شورای شهر تهران از خانواده شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی اشاره کنم. در ابتدا شهادت این افراد را تسلیت می‌گویم اقدام خوبی که شورا پس از مصوبه‌ تهیه یادمانی از این شهدا انجام داد و امیدوارم با پیگیری اعضا هر چه زودتر این مصوبه اجرایی شود، دیدار اعضای شورا با خانواده‌های این افراد بود تا به عنوان شهروند با آنها همدردی کنیم.

وی افزود: اعضای شورا  ۴ الی ۵ نفره به دیدار اعضای خانواده این شهدا رفتیم و انتظاری که می‌رود این است که وقتی چنین اتفاقی می‌افتد و همه از آن آزرده می‌شوند باید تلاش شود سازوکاری فراهم کنیم که از درد آنها کاسته شود نه این که با برخی اقدام‌ها یا عدم اقدام‌ها موجب رنجش بیشتر آنها شویم. مسئله مراسم و دفن آنها نباید برای خانواده‌ها ایجاد مشکل کنند. همه باید کمک کنند این افراد که شهید محسوب شدند در قالب سازوکاری ویژه مراسم آنها انجام شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: برخی خانواده‌ها در این دیدارها گفتند برای دفن عزیزانشان به امامزاده صالح و … رفتند اما در جواب به آنها گفتند که جا نیست باید تسیهلاتی فراهم شود و گروهی تمام کارهای آنها را انجام دهند تا التیامی برای آنها باشند امیدوارم خداوند به لطف و عنایت خود این ضایعه را جبران کنند.

پشتیبانی و حمایت از سازمان آتش نشانی در بودجه شهرداری

رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به خدمات سازمان آتش نشانی اشاره کرد و اظهار کرد: این سازمان به علت فراوانی خدمات خود که تنها در یک مورد اطفای حریق، در سال جاری ۲۰ هزار حریق، در سال گذشته ۲۱ هزار حریق و در سال ۹۶ حدود ۲۷ هزار حریق را خدمت رسانی کرده، لذا هر چه این سازمان قوی تر و متخصص تر باشد می‌تواند با سرعت بیشتری خدمت رسانی کند تا ضایعات کمتری در حوادث داشته باشیم.

وی افزود: پشتیبانی و حمایت از سازمان آتش نشانی در بودجه در نظر گرفته شده تا با فراهم شدن امکانات مناسب زمینه خدمت رسانی بهتر فراهم شود. امروز این سازمان امکانات خوبی دارد و از نظر تراکنش ایستگاه‌ها و بهسازی که برای آنها انجام شد شاهد انجام عملیات آنها در زمان کمتری هستیم.

وی ادامه داد: توافق‌نامه‌ای میان شهرداری و اورژانس انجام شده تا بتوانیم از ظرفیت‌های اورژانس برای خدمت رسانی بیشتر استفاده کنیم به شکلی که اولا آمبولانس‌ها در هر ایستگاه آتش نشانی مستقر هستند و تعدادی موتورآمبولانس و بالگرد هم برای این کار مورد استفاده قرار گیرد تا سرعت  خدمات رسانی بیشتر شود.

صدراعظم نوری تاکید کرد: در حوزه خدمات شهری و شهرسازی نیز که همه ساختمان‌ها ملزم هستند استعلام آتش نشانی را دریافت کنند سازوکاری فراهم شده تا ساختمان‌های زیر ۶ طبقه مسئولیت اخذ استعلامشان برعهده دفاتر خدمات الکترونیک و شهرداری‌های مناطق قرار گیرد و آتش نشانی به صورت رندم آنها را چک کند و نظار ت کافی را داشته باشد. قطعا اگر این طرح رضایت مندی لازم را داشته باشد برای ساختمان‌های با طبقات بیشتر به همین شکل اقدام خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false