×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
بررسی مشکلات مردم در جلسه شورای برنامه ریزی تهران

 

اقتصادتهران: بخشی از مشکلات مردم جنوب استان تهران در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور محسنی بندپی استاندار و جمعی از نمایندگان استان تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، استاندار تهران روز چهارشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران گفت: حضور نمایندگان در مناطق مختلف شهری و روستایی این استان باعث شد تا از حلقه واسط آنان با مردم برای مطلع شدن از مشکلات استفاده کنیم.

انوشیروان محسنی بندپی یادآور شد: برای دستگاه‌های عضو شورای برنامه ریزی و توسعه مصوبات این نشست لازم الاجراست.

وی اظهار داشت: نخستین مشکلی که در جلسه امروز مطرح شد، مساله احمد آباد مستوفی شهرستان اسلامشهر بود که تاکنون طرح هادی یا حریم آن با اسلامشهر مشخص نشده است.

استاندار تهران با بیان اینکه ما در مناطق مختلف مشکل تداخل در حریم داریم، گفت: چه در احمدآباد و چه قیام دشت و برخی مناطق دیگر تداخل حرایم داریم اما در آنجا قانون به شکل صریح اظهار نظر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد احمدآباد مستوفی همان پیشنهاد شورای عالی معماری و شهرسازی را بر اساس نقشه سال ۹۰ که مصوبه همین شورای برنامه ریزی بوده ببرند و حل کنند، ما هم همان را اجرا می‌کنیم.

محسنی بندپی ادامه داد: جلسه‌های فشرده‌ای باید برای شهرستان‌های اسلامشهر، پردیس و ری به منظور طراحی طرح‌های هادی روستاهای داخل استان برگزار شود و تا پایان شهریور امسال با اولویت اسلامشهر به پایان برسانیم.

وی اضافه کرد: بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی اسلامشهر هم با ۶۰ درصد پشرفت فیزیکی از اعتبار مورد نیاز برخوردار است و مشکلی برای تأمین اعتبار آن وجود ندارد.

استاندار تهران گفت: در زمینه مترو نیز، هر زمان که احساس نیاز برای تأمین اعتبار فاینانس شد ما می‌توانیم کمک کنیم و غیر از آن هم راهی برای تأمین اعتبار مترو وجود ندارد.

محسنی بندپی به موضوع ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت اشاره کرد و یادآور شد: ابتدا در سال ۴۶ و سپس در سال ۶۴ این مصوبه به تصویب رسید تا از ورود جمعیت بیشتر به تهران جلوگیری کند، اما شرایط امروز، وضعیت متفاوتی نسبت به گذشته ایجاد کرده است.

استاندار تهران به اقدامات محیط زیست برای اصلاح این وضعیت اشاره کرد و گفت: اداره کل بهزیستی این استان طی نامه‌ای این موضوع را مطرح و راهکاری برای اصلاح این شرایط پیشنهاد کرده و طی آن اعلام شده است از سویی امروز از تکنولوژی جدید برخورداریم و از سوی دیگر قصد ارتقای زنجیره تولید را با اصلاح خط تولید و نوسازی صنایع داریم، می‌توان برای ارائه راهکارهای علمی رفع این مشکل اقدام کرد.

وی اظهار داشت: در مورد شهرستان ری باید به خاطر داشت که مسائل زیست محیطی این شهرستان یک تهدید برای کل استان به شمار می‌آید و می‌تواند حتی وضعیتی بدتر از خشک شدن دریاچه ارومیه را پیش روی استان تهران قرار دهد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false