×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
برای موفقیت نیاز است میزان مفید بودن را هر روز با معیارهای مناسب اندازه بگیریم

اقتصادتهران: نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت در ششمین رویداد آی تی ویکند دانشگاه صنعتی شریف، درباره توسعه فردی گفت: افراد برای موفقیت باید بین تفکرات مختلف دست به انتخاب بزنند و مسیر زندگی شان را بر اساس آن مشخص کنند.

سجاد بنابی با اشاره به اینکه تحریم، تورم، فقر، عدم شفافیت، ناکارآمدی، فساد و… وجود دارد و می توان راجع به هر کدام از اینها ساعت ها صحبت کرد، گفت: اینکه مدام به مشکلات زندگی فکر کرده و با هم راجع به آن صحبت کنیم تا ابد وجود دارد. مانند میکروبی که به بدن وارد می شود و با عینکی که فکر می کند واقع بینی است، زندگی را تلخ و کارایی را کم کند.

بنابی در ادامه تجربیات خود را با حاضرین در میان گذاشت و افزود: می توانیم تا ابد غر بزنیم و هیچ کاری نکنیم اما راه دیگری هم وجود دارد؛ می توانیم برای مشکلات راه حل پیدا کنیم. برای موفقیت نیاز است میزان مفید بودن را هر روز با معیارها مناسب اندازه بگیریم و عملکردمان را بسننجیم. برای این کار باید به خیلی چیزها فکر کنیم. به اینکه چقدر خودخواه باشیم؟ خوب و بد آن را نمی دانم اما خودخواهی شرط بقای موجودات زنده است.

او ادامه داد: گاهی اوقات در زندگی تصمیماتی می گیریم که به آن فکر نمی کنیم، اینها تصمیمات هیجانی و لحظه ای هستند که منجر به شکست می شوند.

او افزود: منفعت جمعی یک تیم و گروه چقدر بر منفعت فردی ترجیح دارد؟ می توان شعاری صحبت کرد و گفت اول تیم مهم است و بعد خودمان. اما در عمل به نفع جمع عمل نمی کنیم. دلیلش این است که نمی دانیم دنبال کدام شکل از منفعت هستیم؟

بنابی اظهار داشت: نکته دیگری که فرد را در رسیدن به موفقیت دچار تردید می کند این است که آینده نگر باشد و به منافع بلندمدت فکر کند یا در کوتاه مدت دنبال بالا بردن سود لحظه ای باشد؟ در این فضا خیلی از افراد دچار مشکل می شوند. باید به این مساله فکر کرد.

وی تصریح کرد: خیلی از ما آدم های پروژه هستیم. در طول پروژه از خواب و زندگی می زنیم تا کاری که به ما محول شده است، به خوبی انجام دهیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false