×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
بدهی دولتی ایتالیا به دو تریلیون و ۳۲۷ میلیارد یورو رسید

اقتصادتهران: بانک مرکزی ایتالیا اعلام کرد که بدهی های دولتی این کشور به رکورد جدید دو تریلیون و ۳۲۷ میلیارد یورو رسیده است.

به گزارش ایرنا، پس از رکورد قبلی در ماه آوریل گذشته، بدهی های دولتی ایتالیا در ماه ‘می’ با بیش از ۱۴ میلیارد یورو افزایش نسبت به ماه آوریل به بیش از دو تریلیون و ۳۲۷ میلیارد یورو رسید.

براساس این گزارش، دلیل افزایش بدهی های دولتی، نیاز ماهانه دولت مرکزی (۷٫۶ میلیارد) و افزایش نقدینگی وزارت دارایی می باشد.

بدهی دولتی ایتالیا در ماه آوریل گذشته دو تریلیون و ۳۱۲ میلیارد یورو اعلام شده بود. این درحالی است که بدهی های دولتی نسبت به ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی و در طول یک سال، ۴۷٫۵ میلیارد افزایش پیدا کردند.

‘ماسیمیلیانو دونا’ رئیس اتحاد ملی مصرف کنندگان با اشاره به آخرین آمار منتشر شده ازسوی موسسه ملی آمار ‘ایستات’ گفت: در ایتالیا ۲۵ میلیون و ۳۸۶ هزار خانواده زندگی می کند و بدهی های دولتی به حدی رسیده است که انگار هر خانواده بیش از ۹۱ هزار یورو مقروض باشد. بعد از هشدار اخیر دیوان حسابرسی، اکنون بهتر است که دولت بر روی کاهش بدهی ها متمرکز شود.

دولت جدید ایتالیا که چنین بدهی عظیمی را به ارث برده است، باید برای جبران این بدهی ها نهایت تلاش خود را همان طور که در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود، انجام دهد. در این راستا ‘لوئیجی دی مایو’ معاون نخست وزیر و وزیر توسعه اقتصادی عقیده دارد که تنها راه حل کاهش بدهی های دولتی از طریق سرمایه گذاری و نه کاهش خدمات میسر خواهد بود.

وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا بر این عقیده است که نباید با برنامه ریاضتی سعی بر کاهش بدهی ها کرد زیرا با چنین روشی تنها به بدهی ها افزوده می شود، بلکه باید از طریق اصلاحات مالیاتی و سرمایه گذاری این بدهی ها را کاهش داد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false