×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
بازار سرمایه، مسیر مطمئن تامین مالی پروژه‌های ملی

مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن بیان این که با اصلاح برخی از بند‌ها و تبصره‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سازمان‌های زیر مجموعه نهاد‌های عمومی نباید آسیب ببینند، اظهار داشت: بازار سرمایه، مسیری مطمئن برای تامین مالی پروژه‌های ملی است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از می‌متالز، «مهدی طغیانی» درباره نقش سازنده بازار سرمایه در اقتصاد کشور، گفت: اگر به دنبال جهش واقعی تولید با مشارکت مردم در سال جاری هستیم به طور قطع یکی از مسیر‌های توسعه بازار سرمایه است چرا که این بازار می‌تواند با عرضه‌های اولیه متعدد و نه صرفا در یک بازار ثانویه قابل قبول، بستر را برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم کند.

جذب سرمایه برای تامین مالی پروژه‌ها

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که بازار سرمایه بازاری مطمئن برای تامین مالی پروژه‌های مهم و اساسی در کشور است، اظهار داشت: مدیران بازار سرمایه از سال‌های گذشته با تدوین برنامه‌های مدون و همچنین ایجاد و راه‌اندازی ابزار‌های جدید مالی و دعوت مردم به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم با کمک گرفتن از این ابزارها، مسیر را برای جذب سرمایه‌ها فراهم کرده و هر کدام می‌توانند منبع خوبی برای تامین مالی هر یک از پروژه‌های مهم و بنیادی در کشور باشد.

حرکت به سمت بازار سرمایه

طغیانی در ادامه، تامین مالی از مسیر بازار سرمایه را مهم خواند و افزود: تامین مالی از این بازار، علاوه بر این که به رشد اقتصاد در کشور کمک می‌کند بلکه می‌تواند موجب تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که اقتصاد باید از بانک محوری فاصله بگیرد و جذب بازار سرمایه شود، افزود: ارتقای ضریب نفوذ بازار سرمایه در اقتصاد، افزایش سهم بورس در تامین مالی بلندمدت، پر رنگ کردن نقش بازار سهام در تامین مالی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و افزایش شفافیت در بازار به منظور جذب بیشتر منابع مالی خرد از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در اصلاح و بهبود بازار سرمایه است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches