×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
۱۱۰ هزار کیلومتر مربع پی‌جویی معدنی انجام می‌شود

اقتصادتهران: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال ۱۱۰ هزار کیلومتر مربع از وسعت کشور در دستور کار شناسایی و پی‌جویی پتانسیل‌های معدنی کشور از سوی این سازمان قرار می‌گیرد.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سال گذشته ۱۱۱ هزار و ۷۲۶ کیلومتر مربع توسط این سازمان در قالب برنامه شناسایی و پی‌جویی پتانسیل‌های معدنی قرار گرفت، در حالی که هدف پیش‌بینی شده ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع بود.

آمار عملکرد ماه‌های فروردین و اردیبهشت سازمان یاد شده حاکی است، به ترتیب پنج هزار و ۵۰۰ و ۱۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشور تحت پوشش برنامه پی‌جویی‌های معدنی قرار گرفت.

همچنین در زمینه تعداد نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی در مقیاس‌های مختلف نیز امسال پیش‌بینی شده ۴۷ برگ نقشه تهیه شود که در سال ۹۷ هدف و برنامه با یکدیگر هم‌خوانی یافت و تعداد ۴۵ برگ نقشه تهیه شد.

ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال هم به ترتیب تعداد سه و هفت برگ نقشه تهیه شد.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در زمینه تهیه نقشه‌های مهندسی و مخاطرات زمین‌شناختی (زلزله، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم، دریایی و دیگر موارد) هم امسال ۳۵ برگ نقشه را در دستور کار خود قرار داده، در حالی که هدف تعیین شده برای سال ۹۷ تعداد ۳۰ برگ نقشه بود که ۳۲ برگ تهیه شد. عملکرد فروردین و اردیبهشت‌ماه سال ۹۸ نیز در این بخش به ترتیب تهیه دو و پنج برگ نقشه ثبت شده است.

علاوه بر این در زمینه برداشت (نقشه) ژئوفیزیک هوایی (برای شناسایی ذخایر معدنی) امسال برنامه ۳۰ هزار کیلومتر خطی پیش‌بینی شده، در حالی که برای سال ۹۷ هدف ۲۰ هزار کیلومتر خطی تعیین شده بود، اما عملکرد ۴۵ هزار کیلومتر خطی محقق شد.

فروردین ماه امسال یک‌هزار و ۵۰۰ و اردیبهشت چهار و ۵۰۰ کیلومتر خطی برداشت ژئوفیزیک هوایی انجام شد.

سازمان یاد شده در زمینه آنالیز نمونه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی هم امسال دستیابی به ۲۷ هزار نمونه را پیش‌بینی کرده، درحالی که برای سال گذشته ۲۵ هزار نمونه هدف‌گذاری شده بود، اما ۲۵ هزار و ۵۷۶ نمونه اجرایی شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false