×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
الکترونیکی شدن مذاکرات جلسات هیأت وزیران به چابک شدن کار دفتر هیأت دولت افزوده است

اقتصادتهران: دکتراسحاق جهانگیری در جلسه دیدار دبیران کمیسیون‌های هیأت دولت گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید این جهت گیری مدنظر قرار گرفت که کمیسیون های هیأت دولت از توانمندی کارشناسی مطلوبی برخوردار باشند و دبیران این کمیسیون ها فقط به پیشنهادات دستگاه های اجرایی محدود نشوند.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه دیدار دبیران کمیسیون‌های هیأت دولت با معاون اول رییس جمهور عصر امروز(دوشنبه) برگزار شد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توان کارشناسی کمیسیون های هیأت دولت تصریح کرد: خوشبختانه مصوبات هیأت وزیران با اتکا به بررسی های کارشناسی انجام شده در کمیسیون های مربوطه هیأت دولت، از قوت و استحکام مناسبی برخوردار هستند و معمولاً پیشنهاداتی که از مسیر کمیسیون ها در جلسات هیأت وزیران مطرح می شود به تصویب می رسند چرا که بررسی و کارشناسی لازم در خصوص این پیشنهادات انجام شده و مصلحت اندیشی های لازم نیز مدنظر قرار گرفته است.

دکتر جهانگیری با قدردانی از اقدامات دفتر هیأت دولت برای کسب نظرات و دیدگاه های نخبگان، صاحبنظران و ذینفعان بخش خصوصی تصریح کرد: اقدامات دفتر هیأت دولت و کمیسیون های آن در راستای الکترونیکی شدن فرایندها و شفاف سازی امور نیز حائز اهمیت است که لازم است این اقدامات و دستاوردها به اطلاع جامعه رسانده شود.

معاون اول رییس جمهور از دبیر هیأت دولت و دبیران کمیسیون های دولت خواست در فرصت محدود باقی مانده تا پایان دولت تدبیر و امید اولویت بندی مناسبی در خصوص پیشنهادات و موضوعات در دست اقدام انجام دهند به نحوی که موضوعات مهم و تعیین کننده با سرعت بیشتر مورد بررسی قرار گیرد و تا پایان دولت به سرانجام برسند.

سیمایی صراف دبیر هیأت دولت نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد دفتر هیأت دولت در مدت اخیر ارائه کرد و گفت: دفتر هیأت دولت علاوه بر اقدامات دبیرخانه ای، یک مرجع کارشناسی است که با دقت و سرعت بالا موضوعات را به صورت بی طرفانه و بدون جانبداری مورد رسیدگی و بررسی کارشناسی قرار می دهد.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی فرآیندهای دفتر هیأت دولت و نیز الکترونیکی شدن مذاکرات جلسات هیأت وزیران در این دولت اظهار داشت: با الکترونیکی شدن این فرآیندها، تمام موضوعات مندرج در مصوبات و پیشنهادات و نیز تمامی سخنان مطرح شده در مذاکرات جلسات هیأت وزیران از طریق کلیدواژه های مرتبط قابل جستجو و دستیابی است که این امر به چابک شدن و دقت کار دفتر هیأت دولت افزوده است.

دبیر هیأت دولت ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا نیز با ایجاد بسترهای لازم، بخش زیادی از جلسات کمیسیون های هیأت دولت از طریق الکترونیکی برگزار شد و جلسات حضوری نیز با رعایت کامل موازین بهداشتی به انجام رسید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false