×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
الصاق کد شبنم بر روی کالاهای وارداتی در مبداء تولید در دستور کار قرار گرفت

معاون پیشگیری و هماهنگی سازمانها و استان های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درجلسه کمیته راهبردی اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی (شبنم) گفت: امکان الصاق کد رهگیری (شبنم) بر روی کالاهای وارداتی در کشورهای مبداء تولید در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایرنا ، جلسه کمیته راهبردی اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی (شبنم) با حضور روسای سازمان تعزیرات حکومتی ، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت ، مجمع عالی واردات، شورای اصناف و گمرک ایران در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

مهدی ابویی گفت: براساس مصوبات کمیته راهبردی اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی (شبنم) ، معاونت توسعه فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تسریع و تسهیل اجرای کد رهگیری برای وارد کنندگان کالا ملزم به فراهم آوردن تدابیری شد تا وارد کنندگان کالا نسبت به الصاق کد رهگیری بر روی کالاهای وارداتی در کشورهای مبدا اقدام کنند.

ابویی در این جلسه با اشاره به اجرای موفق مرحله نخست و دوم طرح ملی کد رهگیری افزود: دستگاه های مجری و به ویژه وزارتخانه‌های صنعت معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید قبل از شروع اجرای مرحله سوم طرح مشکلات و چالش های مراحل قبل را احصاء و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

وی تاکید کرد: گردش شفاف و حرکت با شناسنامه کالاهای وارداتی در سطح عرضه از مهمترین دستاوردهای اجرای این طرح ملی و استراتژیک است .

معاون پیشگیری و هماهنگی سازمان ها و استان های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: با توجه به شروع اجرای مرحله سوم طرح کد رهگیری در سطح عرضه در آینده نزدیک تمامی سازوکار لازم باید برای اجرای هر چه بهتر این مرحله از طرح توسط دستگاه های مجری طرح ،شورای اصناف و مجامع صنفی فراهم شود.

دراین جلسه سید جواد تقوی رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز گفت: بازرسان سازمان های صنعت،معدن و تجارت با همکاری اتحادیه های مربوطه آماده دریافت گزارش های مردمی و برخورد با متخلفان در اجرای طرح کد رهگیری است.

وی با مطلوب ارزیابی کردن مراحل نخست و دوم کد رهگیری اظهار امیدواری کرد: با توجه به تهیه گزارش این مراحل، مرحله سوم با جدیت بیشتری همراه شود.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی قانون‌مداری را شرط اول برخورد تعزیرات با تخلفات صنفی دانست و اعلام کرد: در رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا در سطح عرضه با جدیت و دقت لازم اقدام می شود .

اطلاع رسانی در مورد فهرست کالاهای مشمول مرحله سوم اجرای طرح کد رهگیری از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches