×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران

آمارهای صندوق بین‌المللی پول حکایت از آن دارد که ایران در سال ۲۰۲۳ روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه صادر کرده است که نسبت به سال پیش از آن ۵۰۰ هزار بشکه افزایش داشته است.به گزارش اقتصادتهران، بر اساس آماری که صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران منتشر کرده است، بخش نفت در اقتصاد ایران در سال گذشته میلادی رشد قابل توجه ۱۵ درصدی را ثبت کرد.

رشد بخش نفتی اقتصاد ایران در دوره فعالیت دولت سیزدهم دو رقمی بوده؛ این بخش در سال ۲۰۲۱ رشد ۱۰.۱ درصدی، در سال ۲۰۲۲ رشد ۱۰ درصدی و در سال ۲۰۲۳ رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس آمارهای صندوق بین‌المللی پول، تولید نفت ایران در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال پیش از آن روزانه ۵۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است و به ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز رسید؛ درعین‌حال، پیش‌بینی می‌شود تولید نفت این کشور در سال ۲۰۲۴ هم با افزایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه‌، به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

تولید گاز ایران از روزانه معادل ۴.۸ میلیون بشکه نفت در سال ۲۰۲۲، به معادل روزانه ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در سال ۲۰۲۳ رسیده است و بر اساس پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، این رقم در سال ۲۰۲۴ با افزایش ۳۰۰ هزار بشکه‌ای به معادل ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در روز خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، ایران روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در سال ۲۰۲۳ نفت صادر کرده که ۵۰۰ هزار بشکه نسبت به پارسال افزایش داشته است و انتظار می‌رود امسال هم با افزایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه‌، به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

ایران در سال ۲۰۲۳ روزانه به‌طور میانگین معادل ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام، گاز طبیعی صادر کرده است که انتظار می‌رود همین رقم در سال ۲۰۲۴ هم تکرار شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches