×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
افزایش ۱۵ درصدی صادرات معادن و صنایع معدنی کشور

اقتصادتهران: مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۱۵ درصدی ارزش صادرات معادن و صنایع معدنی کشور در ۹ ماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، میکائیل عظیمی شامگاه چهارشنبه در گردهمایی فعالان بخش معادن و صنایع معدنی استان اصفهان که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: معادن و صنایع معدنی (فلزی و غیر فلزی) کشور در ۹ ماه سالجاری پنج هزار و ۶۷۳ میلیون دلار صادرات داشتند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته چهار هزار و ۹۳۰ میلیون دلار بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۶ درصدی صادرات معادن و صنایع معدنی از نظر وزنی افزود: معادن و صنایع معدنی کشور در ۹ ماه سالجاری ۴۲ میلیون و ۵۱۰ هزار تُن صادرات داشتند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۹ میلیون و ۷۷۱ هزار تُن بوده است.
مدیر کل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت با اشاره به پیش بینی پنج هزار و ۲۷۶ میلیون دلار ارزش صادرات معادن و صنایع معدنی کشور برای ۹ ماه سالجاری گفت: این برنامه ۱۰۸ درصد تحقق یافته است.
عظیمی افزود: مقدار کل پیش بینی شده برای صادرات معادن و صنایع معدنی کشور در سال جاری حدود هفت هزار و ۳۴ میلیون دلار است.
وی با اشاره به جدول صادرات معادن و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی بطور مجزا نیز اظهار کرد: مجموعه معادن کشور در ۹ ماه سالجاری ۹۷۹ میلیون دلار صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش دارد.
وی با اشاره به صادرات ۱۸ میلیون و ۵۲۵ هزار تُنی معادن کشور در ۹ ماه سالجاری با افزایش ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اضافه کرد: برنامه های پیش بینی شده برای صادرات معادن کشور در این مدت ۱۱۹ درصد تحقق یافته است.
عظیمی همچنین خاطرنشان کرد: مجموعه صنایع معدنی فلزی کشور نیز در ۹ ماه سالجاری سه هزار و ۳۵۴ میلیون دلار صادرات داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش دارد.
وی با اشاره به افزایش ۴۱ درصدی صادرات صنایع معدنی فلزی کشور از نظر وزنی اضافه کرد: صنایع معدنی فلزی کشور در مدت مذکور هفت میلیون و ۶۴۸ هزار تُن صادرات محصول داشته اند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false