×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true

وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه جدیدی برای افزایش بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر ابلاغ نشده است و اگر در دولت قبلی این مصوبه ۱۵ سال بود در حال حاضر نیز همین مدت زمان در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش ایسناعباس آخوندی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه به تعهدات دولت قبلی در اجرای مسکن مهر پایبند هستیم، اظهار کرد:‌ هیچ کدام از مطالبات دولت قبلی را تجدیدنظر نکرده‌ایم و مصوبه جدیدی برای افزایش بازپرداخت مسکن مهر ابلاغ نشده است. اگر در دولت قبلی این مصوبه ۱۵ سال بود در حال حاضر نیز همین زمان است چرا که دولت حق تعیین تکلیف برای بانک مرکزی را ندارد.

وی گفت:‌ به دنبال سیاست مالیاتی برای واحدهای مسکونی هستیم به گونه‌ای که داشتن یک واحد مسکونی با معافیت مالیاتی زیادی همراه است.

آخوندی اعلام کرد: افرادی که بیش از یک واحد مسکونی به عنوان کسب و کار داشته باشند باید مالیات مربوط به کسب و کار را پرداخت کنند و به زودی موضوع پرداخت مالیات اعلام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: سیاستی برای نظام مالیاتی پیگیری می‌شود؛ به گونه‌ای که طولانی شدن مدت زمان اجاره هم به نفع مؤجر و هم به نفع مستاجر باشد.

وی افزود: طولانی شدن زمان مدت اجاره به نفع مستاجران است چراکه دیگر خانه به دوش نیستند و برای مالک نیز به دلیل داشتن مشتری بلند مدت مفید است و مجری این طرح اتحادیه املاک خواهد بود.

آخوندی تاکید کرد: در مسکن مهر پایبند ارتقای کیفیت هستیم تا افرادی که این خانه‌ها را می‌خرند حق انتخاب داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی درباره شکل‌گیری سمت قائم مقام وزیر در امر مسکن مهر در این وزارتخانه گفت: پروژه‌های مسکن مهر به صورت تک به تک بررسی می‌شود تا مشکلاتشان به زودی برطرف شود و در سازمانی که مسئولیت مسکن مهر را دارد آن را پیگیری می‌کنیم و قائم مقتم جدید نیز پیگیر امورات مسکن مهر در کنار بنده است.

افزرایش کیفیت و خدمات حمل و نقل با آزادسازی قیمت‌ها

وی درباره آزادسازی نرخ بلیت هواپیما گفت: در قانون برنامه پنجم آزادسازی نرخ جابجایی حمل و نقل برای توسعه حمل و نقل هوایی و ریلی پیش‌بینی شده است.

آخوندی افزود: اکنون به سمت کیفیت ایمنی و حمل و نقل حرکت می‌کنیم تا بتوانیم به تدریج قوانین ماده برنامه پنج ساله را اجرا کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مکانیزم آزادسازی نرخ بلیت به این صورت است که خطوط هواپیمایی از حمایت‌های فعلی که بهره می‌برند حذف می‌شوند و این خطوط مختار به ارائه خدمات با کیفیت بیشتر هستند تا مشتریان بتوانند حق انتخاب داشته باشند و از خدمات بهتر و با قیمت‌های مختلف استفاده کنند.

آخوندی درباره استفاده از فاینانس چینی گفت: اخیرا مذاکراتی صورت گرفته تا بتوان منابع پروژه‌های عمرانی را از این طریق تامین کرد.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches