×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
افتتاح ۸۱ هزار میلیارد ریال طرح ملی کشاورزی در سراسر کشور

اقتصادتهران: طرح‌های ملی بخش کشاورزی در حوزه‌های آب و خاک، کشاورزی، شیلات، دام و  طیور به ارزش هشت هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان امروز (پنجشنبه) با حضور رییس‌جمهوری به طور همزمان در استان‌های مختلف به بهره‌برداری می‌رسد که برای بیش از ۴۲ هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش اقتصادتهران، امروز طرح های کشاورزی با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود که از این تعداد پروژه افتتاحی سه هزارو ۹۱۳  پروژه مربوط به سامانه های نوین آبیاری به مساحت ۷۲ هزار هکتار، ۱۴ هزار هکتار  مربوط به طرح آبیاری دشت سیستان، ۱۵۰ طرح مربوط به حوزه شیلات و ۵۷۱ طرح مربوط به حوزه دام و طیور کشور می شود.

مجموع این چهار پروژه برای ۴۲ هزار و ۳۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

افتتاح طرح آبیاری ۱۴ هزار هکتاری دشت سیستان (از ۴۶ هزار هکتار)

افتتاح طرح آبیاری ۱۴ هزار هکتار اراضی در محدوده پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون با هدف تامین آب پایدار و احیای کشاورزی قابل برنامه ریزی، بهره وری بهینه از منابع پایه تولید، کمک به تامین اشتغال و درامد ساکنین، جلوگیری از مهاجرت ساکنین منطقه پیامدهای ناگوار اجتماعی آن، حفظ پایداری سیستان به عنوان منطقه استراتژیک در جغرافیای امنیت کشور فراهم شدن پتانسیل افزایش دو برابری تولید محصولات کشاورزی، ایجاد توازن و عدالت در توزیع آب، فراهم شدن زمینه های اصلاح الگوی کشت و ایجاد زنجیره ارزش است.

این پروژه به ارزش ۸۲۰ میلیارد تومان برای ۲۰ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد  می کند.

افتتاح ۳۹۱۳ طرح سامانه های نوین آبیاری به مساحت ۷۲ هزار هکتار

بهره برداری از ۷۲ هزار هکتار سامانه های آبیاری تحت فشار، افزایش راندمان آبیاری و ارتقای بهره وری آب با هدف رشد و رونق اقتصادی و بهبود معیشت و رفاه کشاورزان سراسر کشور، اشتغال پایدار و تمرکز جمعیت در مناطق محروم، افزایش تولید محصولات کشاورزی ۳۰ درصد، کاهش مصرف کود و سم ، کاهش ۲۵ درصد مصرف انرژی را به دنبال دارد.

این طرح با ۷۶۶ میلیارد تومان سرمایه دولتی و ۴۰۶ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی به بهره برداری می رسد.

افتتاح ۱۵۰ طرح حوزه شیلات

افتتاح ۹۸ طرح تکثیر و پرورش ماهیان سردابی، گرمابی، زینتی و سایر آبزیان در ۱۶ استان به میزان چهار هزار و ۳۴۵ تن و ۸۶.۰۸۵ میلیون قطعه، ۶ طرح تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری در پنج استان به میزان ۱۶۶.۳ تن، ۳۲ طرح تکثیر و پرورش میگو در سه استان به میزان ۱۳ هزارو ۶۱۱ تن و ۵۰ میلیون قطعه ، ۱۱ طرح پرورش ماهی در دریا (قفس) در ۶ استان به میزان ۹۲۳ تن، سه طرح بهسازی و ساماندهی بنادر صیادی در دو استان به میزان ۲۱ هزارو ۸۰۰ تن است.

این طرح ها با هدف افزایش تولیدات آبزی پروری، افزایش اشتغال پایداری، پایداری صید و حفظ اشتغال موجود؛ توسعه صید در آب های فراسرزمینی، افزایش بهره وری در امکانات موجود، توسعه پرورش آبزیان در آبهای شور، توسعه صادرات و ارزآوری محصولات شیلاتی است.

این پروژه با ۹۳ میلیارد تومان سرمایه بخش دولتی و ۴۹۲ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای ۱۵ هزارو ۷۲۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false