×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
اعلام نظر دولت درباره قیمت بنزین تاچند روز دیگر

وزیر نفت با بیان این که دولت نظرنهایی خود را درباره قیمت بنزین در چند روزآینده اعلام خواهد کرد، گفت: در حال حاضر درحال مطالعه هستیم و با توجه به نظر مجلس و ارزیابی‌های دولت درباره نرخ بنزین تصمیم خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، بیژن نامدار زنگنه دراین باره که با توجه به افزایش قاچاق بنزین ،قیمت این فرآورده را تغییر خواهید داد، گفت: چند روزی صبر کنید دولت نظرش را اعلام می کند، در حال حاضر در حال مطالعه هستیم و با توجه به نظر مجلس و ارزیابی های دولت دراین باره قیمت بنزین تصمیم نهایی خواهیم گرفت.

وزیر نفت در این باره که آیا ملاک تعیین قیمت بنزین قاچاق خواهد بود یا وضعیت اقتصادی مردم؟ اظهارداشت: میزان قاچاق برای تعیین نرخ بنزین اصل نبوده است اما باید توجه داشت که تاثیر قیمت بر قاچاق هم بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: اصل این است که بتوانیم تعهدات تامین هزینه های یارانه و هم آنچه که قانون الزام شده است را انجام دهیم چرا که قانون الزاماتی را برای دولت گذشته که دولت مکلف است برای اجرای آن با مجلس تعامل کند.

زنگنه درباره استفاده بهتر از میادین مشترک نفت و گاز، به پایگاه خبری خانه ملت گفت: مهمترین میادین نفت و گاز ما پارس جنوبی است و بعد مجموعه آزادگان یا غرب کارون که پول کافی هم در بودجه برای آن تعیین شده است وامیدواریم بانک مرکزی تمهیداتش که وام و اوراق مشارکت است را بیاندیشد تا کار را پیش ببریم.

وزیر نفت در ادامه درباره تاثیر گفتمان دولت بر اقتصاد،گفت: آن بحثی که رییس جمهور مطرح کردند که ما باید چهره واقعی مردم و ملت ایران را که در این چند ساله مخدوش به جامعه جهانی ارایه شد را دوباره بازسازی کنیم به نظرم فوق العاده درتوسعه کشور، سرمایه گذاری ها وبهبود زندگی مردم موثر است اما این در یک لحظه اتفاق نمی افتد بلکه مجموعه ای از رفتارها باید باشد که این شروع آن است.

وی دراین باره که وزارت نفت چه زمانی به هتل تبدیل خواهد شد، گفت: وقتی تولید نفت کشور به ۴ میلیون بشکه در روز افزایش یابد و دیگر در جایی نیاز نداشته باشیم به جای گاز فرآورده مایع بسوزانیم و خام فروشی کم شود و بتوانیم ظرفیت تولید پتروشیمی را دو برابر کنیم آن موقع وزارت نفت هتلی می شود برای دیگرانی که می آیند.

زنگنه درباره نحوه قیمت گذاری خوراک پتروشیمی، گفت: درباره خوراک پتروشیمی به طور اصولی با خود کسانی که در این حرفه کار می کنند تفاهم کردیم که ما قیمت خوراک را اضافه کنیم به قیمت محصول که با نوسانات و پایین و بالا رفتن آن پایین و بالا برود، البته پس از بحث و بررسی بیشترنظر خود را مطرح می کنیم.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت نفت برای کشور ما تهدید است یا فرصت؟ گفت: در کوتاه مدت فرصت می تواند باشد که الان ما از این فرصت استفاده نمی کنیم چون تولیدمان به دلیل تحریم کم است.

وی افزود: در حال حاضر برای ما بشکه های نفتی که صادر می کنیم مهم است که کم است اما در بلند مدت به هر حال افزایش قیمت نفت باعث می شود منابع متعددی وارد بازار شوند و بازار را برای کشور تنگ کنند و مشکل برای درست کنند.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches