×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
اعلام تعداد واحدهای مستقر در مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال کشور

اقتصادتهران: مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه شمال از استقرار ۱۸ هسته و واحد فناور در این مرکز طی سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید علی نور حسینی در نشست بررسی عملکرد مرکز و تفویض امور مرکز رشد به پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری با حضور ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی سخن می‌گفت، ضمن ارائه گزارش عملکرد و اقدامات صورت گرفته در مرکز رشد برای جذب هسته و واحدهای فناور به تشریح وضعیت فضای کالبدی، ساختار و تشکیلات مرکز، درآمد اختصاصی حاصل از اجاره بها و حمایت‌های پارک علم و فناوری گیلان و روند برگزاری جلسات ارزیابی طرح‌ها پرداخت.

وی همچنین از اخذ گواهی دانش‌بنیان برای دو واحد فناور و جذب و استقرار ۱۸ هسته و واحد فناور در مرکز طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: مرکز از این نظر در میان مراکز رشد وابسته به موسسات زیر نظر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، عملکرد بسیار خوبی را نشان داده است.

نورحسینی در ادامه پیشنهاد کرد که قراردادهای اجاره فضای فیزیکی به قراردادهای اجاره فضای فیزیکی- حمایتی تبدیل شود و علاوه بر شورای فنی ارزیابی طرح‌ها، شورایی جداگانه متشکل از اعضای پژوهشگاه تشکیل شود تا در مورد سایر امور مرکز رشد تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به افزایش تعداد شرکت‌های مستقر، به ضرورت حضور کارشناس امور اداری و نگهبان برای تسهیل فعالیت شرکت‌ها اشاره کرد و با توجه به رو به اتمام بودن مدت تفاهمنامه همکاری بین پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و پارک علم و فناوری گیلان و لزوم بازبینی در مفاد تفاهم نامه و شفاف سازی بندهای آن، پیشنهاد داد که جلسه‌ای با حضور رئیس پژوهشگاه و رئیس پارک علم و فناوری گیلان به منظور بررسی موارد مذکور برگزار شود.

در ادامه دکتر متقی طلب، رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی نیز با اشاره به نامه تفویض امور مرکز رشد به پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری اعلام کرد که پیش از این به دلیل چارچوبهای قانونی درحمایت مالی از مرکز رشد، محدودیت وجود داشت و قرار بر این بود که از محل درآمد اختصاصی مرکز رشد، به هزینه‌های جاری تخصیص بودجه صورت گیرد.

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری همچنین با تاکید بر ضرورت تسهیل فعالیت شرکتهای دانش‌بنیان در خارج از ساعات اداری اعلام کرد که سوله‌ای در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری در حال تخلیه و ضدعفونی است که پتانسیل خوبی برای استقرار شتابدهنده‌ها بوده و از این طریق امکان جذب شرکت‌های پیشرو و قدرتمند وجود خواهد داشت.

دکتر آزادی، قائم مقام فناوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی هم تاکید کرد: با توجه به ظرفیت موجود در شمال کشور و لزوم تعیین رویکرد پژوهشگاه در جهت‌گیری به سمت ایجاد مرکز نوآوری یا شتابدهنده با بهره مندی از پتانسیل شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری می‌توان زمینه جذب شرکت‌های سرمایه گذار بزرگ و در نتیجه امکان انتقال فناوری‌های پژوهشگاه و تجاری سازی آنها را فراهم کرد که از این طریق مشکلات مربوط به مسائل مالی نیز برطرف خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false