×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
اعلام آخرین تصمیمات درباره آموزش و امتحانات هنرستانی ها

اقتصادتهران: مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به اعلام جزئیات آموزش و ارزشیابی در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش پرداخت.

مصطفی آذرکیش در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه راهبرد اصلی دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش، ارتقاء و بهبود مستمر کیفیت آموزش است گفت: کیفیت باعث عمق بخشیدن به آموزش می شود.

وی افزود: آموزش‌های فنی تفاوت هایی با آموزش های نظری دارد. دروس و عناوین دوره فنی و حرفه ای و کاردانش شامل دروس عمومی، دروس شایستگی‌های غیرفنی، شایستگی های پایه فنی، شایستگی های فنی و دروس آموزش استاندارد مهارت می شود.

آموزش و ارزشیابی دروس با ماهیت غیرکارگاهی

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دروس هنرستانی‌ها یا ماهیت کارگاهی دارند یا ماهیت غیرکارگاهی گفت: در بخش دروس با ماهیت غیرکارگاهی، دروس عمومی مانند دینی، عربی، زبان، تربیت بدنی و … را داریم که با شاخه نظری مشترک است و آیین نامه های مربوط به آموزش و ارزشیابی شان شبیه به همدیگر است.

آذرکیش ادامه داد: همچنین دروسی با ماهیت غیرکارگاهی داریم که ریاضی، فیزیک و شیمی از جمله آنهاست و عنوان شایستگی های پایه فنی به آنها اطلاق می شود. شایستگی های غیرفنی نیز شامل دروسی مانند الزامات محیط کار، اخلاق حرفه ای، کارآفرینی، کارگاه نوآوری و … می شود.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش با بیان اینکه آموزش دروسی که ماهیت غیرکارگاهی دارند تحت هر شرایطی تعطیل نمی شود و در بستر مدرسه تلویزیونی و پیام رسان های مجاز مانند شاد در حال انجام است گفت: ارزشیابی هم متناسب با آموزش‌ها و بر اساس بخشنامه اخیر مرکز سنجش آموزش انجام می شود.

وی افزود: در بخش دروس با ماهیت غیرکارگاهی یک سری از درس‌های ما پودمانی هستند. پودمانی‌ها امتحان و برنامه امتحانی ندارند و هر ۴۵ روز یک فصل از کتاب را آموزش می بینند. هرکتاب پنج فصل دارد و تا آخر سال هنرآموزان پنج مرتبه ارزشیابی می شوند و نمرات وارد سامانه نمرات می شود. بنابراین چیزی به عنوان امتحانات نوبت اول و دوم ندارند.دروس پودمانی با ماهیت غیرکارگاهی تحت هر شرایطی آموزش و ارزشیابی شان در حال انجام است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false