×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
اطمینان وزیر اقتصاد از سرمایه‌گذاری مردم در بورس با خیال آسوده

اقتصادتهران: وزیر اقتصاد و دارایی گفت: فعالان اقتصادی و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارند بدون دغدغه در این زمینه گام‌های مناسبی بردارند.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه کمیسیون‌ اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: بهبود فضای کسب و کار و مقررات‌زدایی به عنوان یکی از بحث‌های مهم مطروحه در این جلسه، باید در سال جهش تولید مورد توجه ویژه قرار گیرد، بنابراین ما عملکرد دو ساله خود را در این خصوص به کمیسیون اقتصادی گزارش داده و مقرر شد ضمن برگزاری جلسه‌ای در وزارت اقتصاد و دارایی بازدید میدانی نیز صورت پذیرد و تحولات و دستاوردها بررسی شوند.

دژپسند تأکید کرد: ‌اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری رشد پیدا کند و جهش تولید شکل گیرد، باید فعالان اقتصادی و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند بدون دغدغه در این زمینه گام‌های مناسبی بردارند.

وی موضوع مالیات و اصلاح ساختار مالی و بودجه دولت را از دیگر مباحث مطروحه عنوان کرد و گفت: سؤالات نمایندگان در این زمینه در دو جهت مورد بررسی قرار گرفت، نخست در جهت برنامه‌های پایه‌های جدید مالیاتی، کاهش فرار مالیاتی و دوم در جهت عدالت مالیاتی، البته در برخی موارد متوجه شدیم که عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع همکاران من در وزارت اقتصاد و دارایی سبب این مسئله شده است، بنابراین مقرر شد جلساتی برگزار شده و شفاف‌سازی صورت گیرد.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره وضعیت بازار سرمایه گفت: در این خصوص اقدامات و سیاست‌هایی که – در یک سال اخیر توسط شورای بورس، وزارت اقتصاد، دولت و مجلس برای بهبود شرایط بازار سرمایه اتخاذ شده – مورد بحث قرار گرفت؛ همچنین آنچه در جهت افزایش عرضه در شرایطی که بازار با تقاضای فزاینده روبرو بود و در جهت مدیریت تقاضا مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد وزارت اقتصاد و دارایی گزارش تفصیلی ارائه دهد.

دژپسند تأکید کرد: قرار شد درباره بازار سرمایه گزارش مستقلی ارائه دهیم، چراکه بازار فقط ۵۰۰ هزار ذی نفع ندارد و گسترش یافته، البته ابزارها نیز گسترش یافته‌اند؛ بنابراین باید گزارش مفصلی ارائه شود.

وی با اشاره به صحبت درباره موضوع خصوصی‌سازی در نشست مشترک با نمایندگان مجلس در جلسه امروز، گفت: نکاتی درباره اهمیت برخی از خریداران و نحوه پرداخت و بازپرداخت بدهی‌ها مطرح شد اما به دلیل داشتن بحث حقوقی قرار شد در جلسه‌ای دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false