×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
اصلاح مجدد زمان برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی

اقتصادتهران: تقویم آزمون‌های سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌های علوم پزشکی مجدد اصلاح شد و بر این اساس اغلب آزمون‌های مهم دانشجویان که به دلیل کرونا به تعویق افتاده بود در تیر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، ویرایش مجدد تقویم آزمون های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت. بر این اساس اولین آزمون دانشجویان علوم پزشکی آزمون صلاحیت بالینی توسط دانشگاه های علوم پزشکی در تاریخ ۶ خرداد برگزار خواهد شد.

همچنین آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت و میان دوره ای پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی به صورت الکترونیکی به ترتیب در تاریخ های ۱۳، ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار خواهند شد و به این ترتیب پرونده آزمون های خرداد بسته می شود.

بر اساس تقویم جدید آزمون های وزارت بهداشت، اغلب آزمون‌های کلیدی دانشجویان علوم پزشکی که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده است در تیر‌ماه برگزار می‌شود و به این ترتیب آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تاریخ‌های ۵، ۶ و ۷ و آزمون دستیاری رشته های تخصصی بالینی پزشکی( دوره ۴۸) در تاریخ ۸ و آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی به همراه آزمون کتبی دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیب) توسط دانشگاه ها هر دو در تاریخ ۱۰،  آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی توسط دانشگاه‌ها در تاریخ‌های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تیر و در نهایت آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در تاریخ ۳۱ تیر و اول مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

همچنین آزمون علوم پایه دندانپزشکی- آزمون ۱۸۰ واحدی داروسازی و ارتقای دانش آموخته گان خارج از کشور نیز به عنوان آخرین آزمون سال ۱۴۰۰ دانشجویان علوم پزشکی در تاریخ ۱۳ اسفند برگزار می‌شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false