×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
استقبال گسترده از نخستین نمایشگاه و همایش بین‌المللی ایران پتروکم

اقتصادتهران: نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم با استقبال گسترده مخاطبان از جمله مقامات وزارتخانه ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، بانک و موسسات مالی و همچنین کارشناسان و صاحبان صنایع مواجه شده است.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی و ستاد اطلاع‌رسانی نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم؛ استقبال از این رویداد صنعت پتروشیمی به حدی است که تردد در داخل سالن‌های نمایشگاه به سختی صورت می‌گیرد.

نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم با حضور ده‌ها شرکت دانش بنیان و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و صنایع پتروشیمی و با شعار حمایت از تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در محل نمایشگاه‌های بین المللی جزیره کیش در حال برگزاری است.

در این رویداد؛ صنایع، واحد‌های تولیدی و شرکت‌های حوزه پتروشیمی و صنایع پایین دستی این حوزه؛ طرح‌های خود را برای اجراء ارائه کرده اند تا شرکت‌های دانش بنیان با توجه به توانمندی خود، نسبت به اجرای آن‌ها، اقدام کنند.

ایران پتروکم نمایشگاه تخصصی پتروشیمی و صنایع وابسته است که با شیوه‌ای نوین و رویکردی متفاوت در حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی توسط گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برپا شده است.

مهدی سالم دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم گفت: در طول روزهای برگزاری این رویداد، بیش از ۳۰۰ تفاهم نامه بین شرکت کنندگان در نمایشگاه و یا سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف منعقد می شود،یعنی روزانه یعنی روزانه ۱۰۰ تفاهم نامه که موضوعات آن‌ها توسعه صنعت پروشیمی خواهد بود.

دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ایران پتروکم، اضافه کرد: یکی از مهمترین تفاهم نامه‌ها که در نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم منعقد خواهد شد، تفاهم‌نامه بین گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، و منطقه آزاد کیش است.

دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم، افزود: در این نمایشگاه شاهد راه اندازی مرکز تجارت جهانی پتروشیمی در جزیره کیش خواهیم بود که تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی ایجاد خواهد کرد.

سالم در ادامه به آغاز اجرای طرح بزرگ تحول در صنعت پتروشیمی کشور اشاره کرد و گفت: در مناطق ویژه اقتصادی از چابهار تا اروند، ده پارک پتروشیمی برنامه ریزی و طراحی شده است که بعضی از آن‌ها در مرحله مقدماتی، بعضی در مرحله اجرای پروژه و برخی در مرحله اختصاص زمین قرار دارد.

وی تصریح کرد: حمایت از ساخت داخل، تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش و توجه ویژه به حفظ محیط زیست، از جمله محورهای اصلی برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم است.

دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه و همایش بین المللی ایران پتروکم ادامه داد: در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس شعاری با عنوان «برای جبران خوبی‌های زمین» وجود دارد، که بر اساس آن ۶۲ طرح برای تحقق این هدف برنامه‌ریزی شده است.

سالم خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه فضایی قابل توجه در اختیار معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی و پالایشگاه برای ارائه محصولات دانش‌بنیان مشارکت دارند.

دبیر شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ایران پتروکم تصریح کرد: این نمایشگاه فرصت خوبی است که از آخرین اطلاعات و آنچه که در موضوعات فنی و سیاست‌های کلان حوزه انرژی و صنعت پتروشیمی وجود دارد، آگاه شویم و بتوانیم ارتباط خوبی با شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور دارند برقرار کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches