×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
استقبال از طرح کالابرگ الکترونیکی در ۱۱ روز به ۱۱ میلیون خانوار رسید

اقتصادتهران: معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با گذشت ۱۱ روز از اجرایی شدن از طرح کالابرگ الکترونیکی می‌گذرد و استقبال خانوارها از آن به ۱۱ میلیون رسیده است؛ یعنی شامل ۳۳ میلیون نفر از دهک یک تا هفت مشمول طرح فجرانه می‌شوند.

به گزارش ایرنا، علیرضا عسگریان، در نمایشگاه مطبوعات و رسانه گفت: دولت سیزدهم مهم‌ترین راهبرد خود را در حوزه تغذیه مردم قرار داده است. این راهبرد سه‌گانه‌ای است که به مادران، کودکان و عموم مردم برمی‌گردد. طرحی که به عموم مردم برمی‌گردد به عنوان طرح کالابرگ الکترونیکی معرفی شده است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون افزود: گستره این طرح بسیار زیاد است و ۶۰ میلیون نفر در دهک‌های یک تا هفت درآمدی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. از ابتدای سال جاری تا کنون حدود هشت پایلوت را به مرحله اجرا درآوردیم. در پایلوت اخیر که به میمنت دهه فجر به عنوان طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی نامگذاری شد، یک طرح سه ماهه را اجرایی کردیم.

عسگریان گفت: طرح فجرانه نسبت به طرح‌های دیگر تفاوت‌هایی دارد. از ۱۸ بهمن آغاز شده و تا ۱۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد. به واسطه این طرح هر کسی که در دهک یک تا هفت جامعه است مشمول این طرح است. در این طرح دیگر نیاز نیست فرد از یارانه خودش مبلغ ۲۰۰ هزار تومان خرید کند تا بتواند اعتبار مضاعف را دریافت کند. البته این امکان فراهم نیست که تمام اعتبار خود را برای خرید یک کالا هزینه کنید. این طرح ۱۱ قلم دارد و تمام آن‌ها استانداردسازی شده است و اعتبار ۲۲۰ هزار تومانی باید روی کالاها تقسیم شود.

وی تاکید کرد: به این واسطه هر خریدی که از سبد کالایی استاندارد ۱۱ قلم انجام دهید، اعتبار تشویقی همان خرید را دریافت می‌کنید. برای دریافت کل این اعتبار فرد یک ماه فرصت دارد. برای خیلی از مردم این شائبه پیش آمده بود که یارانه‌ها قطع می‌شوند و به همین دلیل تصمیم گرفته بودند با عجله خرید کنند در حالی که این‌طور نیست و تمام ماه برای این خرید فرصت است.

معاون وزیر تعاون گفت: روز ۳۰ بهمن با گذشت ۱۱ روز از اجرایی شدن این طرح، استقبال خانوار از آن به ۱۱ میلیون رسیده است که شامل ۳۳ میلیون نفر از دهک یک تا هفت مشمول طرح فجرانه می‌شوند. در همین ۱۱ روز دولت هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان توسط دولت پرداخت شده است. ۲۴ هزار میلیارد تومان نیز توسط مردم خریداری شده است. ظرف کمتر از ۱۲ روز ۳۳ تا ۳۴ میلیون بسته غذایی توزیع شده است. اگر این طرح ۴ ماه ادامه داشته باشد چیزی حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون بسته غذایی توزیع خواهیم کرد.

عسگریان تصریح کرد: این طرح با این اعداد بزرگ‌ترین طرح تغذیه‌ای کشور است. زمانی که ظرف ۱۰ روز ۳۰ تا ۳۴ هزار میلیارد تومان در سفره مردم می‌نشیند به این مفهوم است که سفره مردم تقویت شده و چرخ تولیدات ارتقا پیدا کرده است. از همه مهم‌تر سامانه‌ای شکل گرفته که می‌تواند در آینده طرح‌های اعتباری دیگری را روی خود سوار کند.

وی تاکید کرد: از مردم می‌خواهم که برای دریافت اخبار مربوط به یارانه به خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های معتبر مراجعه کنند و اطلاعات خود را از این رسانه‌ها بگیرند. گاهی شایعه می‌آید تا آسیب وارد کند، نباید به آن‌ها توجه کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches