×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
استقبال از بیمه سرمایه‌گذاری خارجی در ایران و اعتبار صادراتی

سازمان سرمایه‌گذاری خارجی از استقبال سرمایه‌گذاران از بیمه سرمایه‌گذاری خارجی خبرداد.

به گزارش سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران مدیرکل دفتر وام ها، مجامع و موسسات بین المللی از استقبال از بیمه سرمایه‌گذاری خارجی در ایران توسط شرکت اسلامی بیمه سرمایه‌گذاری و اعتبار صادراتی خبرداد.

سعید خانی اوشانی مدیر کل دفتر وام ها، مجامع و موسسات بین المللی در سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، گفت: در راستای همکاری و بهره برداری از محصولات شرکت اسلامی بیمه سرمایه گذاری و تضمین اعتبارصادراتی (ICIEC) جهت جذب بیشتر سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران، در دستور کار مشترک دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی و دفتر سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته است.

خانی اوشانی افزود: جهت توسعه استفاده از خدمات بیمه سرمایه گذاری خارجی، مذاکرات و پیگیری‌هایی با مدیران شرکت مزبور صورت پذیرفت که موسسه ICIEC از درخواست توسعه همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه بیمه سرمایه گذاری خارجی استقبال نموده است.

وی تصریح کرد: شرکت مذکور اعلام آمادگی نموده است که با سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران جهت درج خدمات بیمه سرمایه گذاری خارجی ICIEC در بسته مشوق های بخشی و فرابخشی سرمایه گذاری خارجی در ایران همکاری نماید.

در این راستا، جهت تعریف مکانیزمی برای ارتقاء استفاده از محصولات بیمه سرمایه گذاری، دفتر سرمایه گذاری خارجی این سازمان به عنوان مرجع ملی و کانال تخصصی بیمه سرمایه گذاری ICIEC در جمهوری اسلامی ایران انتخاب و به شرکت مزبور معرفی شده است.

شرکت اسلامی بیمه سرمایه گذاری و تضمین اعتبار صادراتی (ICIEC) یکی از شرکتهای وابسته به بانک توسعه اسلامی می باشد که با هدف بسط دامنه معاملات تجاری و جریان سرمایه گذاری کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی در سال ۱۹۹۴ میلادی تاسیس شد.

جمهوری اسلامی ایران نیز در سال ۱۹۹۶ به عضویت این موسسه درآمده است و تا کنون ۴۰ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی(OIC) به عضویت این موسسه درآمده و از خدمات موسسه موصوف جهت صادرات و جذب سرمایه از اقصی نقاط جهان بهره مند می‌شوند.

خدمات این موسسه شامل «بیمه اعتبار صادراتی» با هدف توسعه صادرات بین کشورهای عضو و همچنین «بیمه سرمایه گذاری خارجی» با هدف جذب سرمایه از اقصی نقاط جهان می باشد. محصولات شرکت مزبور جهت پوشش ریسک تجاری و غیر تجاری(کشوری) ارائه می‌شوند.

از محصولات بیمه اعتباری شرکت موصوف می توان به بیمه نامه تامین مالی صادرات، بیمه نامه تکمیلی میان مدت، بیمه نامه جامع کوتاه مدت و بیمه نامه قرارداد واحد اشاره نمود و مضافا اینکه «صندوق ضمانت صادرات ایران» در راستای بیمه اعتبار صادراتی با موسسه مزبور همکاری می نماید.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches