×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
ارجحیت اعتبارسنجی در اعطای تسهیلات به مشتریان اگزیم بانک

اقتصادتهران: رتبه سنجی مشتریان بانک توسعه صادرات بر اساس سابقه آنها و به روز است، و در این اعتبارسنجی مشتری بر وثیقه ارجحیت دارد و نقش تعیین کننده ای در اعطای تسهیلات به مشتریان ایفا می کند.

به گزارش اقتصادتهران، علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات در ششمین اتاق فکر بانک توسعه صادرات، افزود: علاوه بر اعتبارسنجی داخلی که در بانک توسعه صادرات ایران انجام می شود، رتبه اعتباری که “موسسه ایرانیان” به مشتریان بانک می دهد دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و در روند اعطای تسهیلات نقش زیادی دارد.

وی با اشاره به کارآمدی بانکداری باز در رفع چالش های بانکداری، گفت: بانکداری باز این ظرفیت را دارد که در کنار سایر خدمات حتی مشکل منابع را در بانک تا حدی رفع کند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران افزود: معیار ما برای ارائه خدمت به صادرکنندگان، بازگرداندن ارز حاصل از صادرات به چرخه تجاری کشور است.

وی گردش حساب مشتریان را در اعتبارسنجی، شاخصی با اهمیت خواند و گفت: اهمیت گردش حساب مشتری از نمونه بودن بیشتر است؛ شعب باید توجه داشته باشند که مشتری نباید صرف دریافت تسهیلات در بانک توسعه صادرات ایران، تنها حساب داشته باشد و لازم است که گردش حساب خود را در بانک متمرکز کند.

گفتنی است، به دستور مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران جلسه ای با کمیته خدمات ارزی این بانک با روسای شعب برای رفع ابهام و طرح موضوعات مرتبط تشکیل خواهد شد.

وی با تایید این موضوع که بخشی از منابع صندوق توسعه ملی نزد بانک های خصوصی است، گفت: دوهزار میلیارد تومان از منابع سرمایه صندوق توسعه ملی به سیستم بانکی تخصیص داده شده که بر اساس مذاکرات انجام شده با صندوق توسعه ملی و سازمان توسعه تجارت ،۵۰ درصد این مبلغ، معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بانک توسعه صادرات ایران و مابقی به دیگر بانک ها تخصیص داده می شود.

صالح آبادی در مورد حمایت ویژه بانک توسعه صادرات ایران از شرکت های دانش بنیان گفت: طی دو سال اخیرارائه تسهیلات در قالب سرمایه درگردش و تسهیلات برای توسعه طرح های این حوزه در دستور کار بانک قرار دارد؛ سرعت اعطای تسهیلات و جذب مشتریان حوزه دانش بنیان در بانک بالاست اما با حد مطلوب آن فاصله داریم؛ ضروری است شعب در این زمینه تمرکز بیشتری داشته باشند.

به گفته صالح آبادی اعتبارسنجی شرکت های دانش بنیان با سایر شرکت متفاوت است، به همین منظور وظیفه اعتبارسنجی از این شرکت ها به شرکت های اعتبارسنجی خاص خود محول شده است.

وی گفت: قرارداد این فرایند با بانک بسته شده و لازم است شعب در این زمینه اطلاع رسانی لازم را به شرکت های دانش بنیان خواهان تسهیلات از بانک توسعه صادرات ایران داشته باشند؛ دانش بنیان ها این امکان را خواهند داشت که معادل ۱۰۰ درصد ارزش وثیقه خود را در رهن بانک قرار دهند

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false