×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
احتمال صادرات گوشت قرمز از نیمه دوم سال

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از احتمال صادرات گوشت قرمز از نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: شرایط تولید گوشت قرمز در کشور به گونه‌ای است که علاوه بر تامین گوشت مورد نیاز داخلی، امکان صادرات فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مجتبی نوروزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید نظارت بهداشتی از سردخانه و مرکز تامین و عرضه گوشت قرمز و مرغ شباهنگ در تهران افزود: با توجه به وضعیت خوب مراتع در سالجاری و افزایش تولید دام روستایی و عشایری شرایط به شکلی پیش می رود که از نیمه دوم امسال امکان صادرات گوشت بسته بندی مهیا می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: به دنبال بازارهای صادراتی عراق و خلیج فارس برای تامین گوشت قرمز کشور هستیم.

نوروزی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ به کشورهای هدف به طور عمده به عراق صادر شده است.

وی اضافه کرد: همچنین حدود ۴۰ هزارتن محصول تخم مرغ از ابتدای سال تاکنون به ۷ کشور از جمله امارات، قطر، عراق، افغانستان و تاجیکستان صادر شده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی کنترل و نظارت بهداشتی فراورده های خام دامی در نظر دارد علاوه بر تامین و عرضه محصول سالم، برنامه تنوع باراندازها برای دسترسی مردم پایتخت به کالاهای تنظیم بازاری همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ را دارد.

وی هدف سازمان دامپزشکی را تنوع بخشی به مراکز تامین و توزیع گوشت و باراندازهای تهران عنوان کرد.

نوروزی درباره بازدید از یکی از باراندازها و مراکز دپوی گوشت شهر تهران اظهار داشت: اکنون در نزدیکی تهران سردخانه ای ۱۵ هزارتنی تامین و بسته بندی و عرضه گوشت قرمز و گوشت مرغ را با قیمت های مصوب تنظیم بازاری داریم، این ظرفیت برای تنظیم بازار تهران است تا مردم دغدغه ای در تامین گوشت قرمز و گوشت مرغ نداشته باشند.

وی اظهار داشت: اکنون روزانه ۲۰۰ تن گوشت قرمز وارداتی وارد این بارانداز می‌شود که بین شبکه های عرضه توزیع می شود و ۵۰ تن گوشت برای قراردادهای این بارانداز به بخش خصوصی است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: این میزان گوشت وارداتی گرم و منجمد از کشورهای روسیه، مغولستان، آفریقای جنوبی و کنیا با قیمت‌های تنظیم بازاری در فروشگاه های رفاه و کوروش و میادین میوه و تره بار عرضه می شود.

مسعود احمدوند عضو هیات مدیره این مرکز تامین و عرضه گوشت و مواد پروتئینی نیز در این بازدید گفت: مجموعه صنعتی، تولیدی و مرکز عرضه محصولات پروتئینی مذکور در چند بخش کارخانه قطعه بندی و بسته بندی محصولات پروتیینی با ظرفیت روزانه ۷۰ تن گوشت قرمز و ۶۰ تن گوشت مرغ با تولید انواع گوشت تازه و منجمد واحد سردخانه نگهداری مواد غذایی دو مداره به ظرفیت ۱۵ هزارتن است.

وی افزود: این مجموعه تحت نظر گمرک جهت کالاهای سردخانه ای وارداتی و در بخش جدید مرکز عرضه مستقیم محصولات پروتئینی به عنوان مرکز تامین گوشت در فاز اول ۶۰ واحد تجاری (غرفه) مختص عرضه خرده و عمده مجهز به سردخانه‌های مجزا، سکو توزیع، رختکن پرسنل در اختیار شرکت های فعال صنعت در بخش مرغ و گوشت قرمز قرار می گیرد.

وی اظهارداشت: در این محل کل گوشت های وارداتی گرم با حجمی در حدود روزانه ۲۰۰ تن توسط شرکت پشتیبانی امور دام و تعاونی پشتیبانی صنعت گوشت کشور بین شرکتهای صنعت بسته بندی جهت عرضه در فروشگاه های زنجیره ای و میادین توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، اکنون هر کیلوگرم لاشه گوسفندی وارداتی استرالیایی و رومانی ۲۶۶ هزار تومان، لاشه روسیه ۲۵۰ هزار تومان و طبق آخرین قیمت اعلامی بسته بندی قطعات از سوی انجمن بسته بندی ران و سردست ۳۷۰ هزار تومان در فروشگاه، ران و سردست ۳۷۵ هزار تومان برای مصرف کننده، گوشت گوساله وکیوم شده ۲۶۵ هزار تومان، ران، سردست، گردن و راسته گوساله ۲۹۹ هزارتومان در این بارانداز به فروش می رسد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches