×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
اجرای هدفمندی تا پایان سال تغییر نمی‌کند

سخنگوی دولت گفت:اگر درآمدهای دولت کاهش یابد حقوق کارمندان کم نمی‌شود بلکه از بودجه مربوط به طرح های عمرانی کسر خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب دو مصوبه امروز هیات وزیران گفت: ۲۰ مورد از طرح های مطرح در مجلس شورای اسلامی که دولت باید یک موضع واحد و کارشناسی نسبت به آن اعلام کند بررسی شد و نظر دولت درباره آنها اعلام شد.

وی ادامه داد: از دیگر مصوبه های دولت تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه شرکت ملی نفت بود، با توجه به اقتصاد مقاومتی لازم است دستگاههایی که منابع بودجه را تامین می کنند از جایگاه مستحکمی برخوردار باشند که در این راستا افزایش ممتازی برای سرمایه و جایگاه شرکت ملی نفت صورت گرفت.

نوبخت درباره دلایل ارسال اصلاحیه بودجه ۹۲ به مجلس نیز یادآور شد: منابع پیش بینی شده در بودجه ۹۲ قابل تحقق نیست و شرایط اقتصادی هم این را نشان می دهد اگر مبنای ما در بودجه ۲۱۰ هزار میلیارد تومان باشد همه دستگاههای اجرایی در راستای آن ایجاد تعهد می کنند که این موضوع تجربه تکراری استقراض از بانک مرکزی را به دنبال داشته و منجر به کاهش ارزش پایه پولی و افزایش تورم می شود.

وی تصریح کرد: تورم ۴۴ درصدی فعلی که از کرات دیگر به وجود نیامده است ضمن اینکه ما تعهد کرده ایم تورم را کاهش دهیم لذا باید درهای ورودی عوامل تورم را ببندیم.

نوبخت با بیان این که در اصلاحیه بودجه سال ۹۲ منابع جاری از ۲۱۰ هزار میلیارد به ۱۵۰ هزار میلیارد که از منابع مطمئن تشکیل می شود تقلیل داده شده است،ادامه داد: اگر درآمدهای دولت کاهش یابد حقوق کارمندان کم نمی‌شود بلکه از بودجه مربوط به طرح های عمرانی کسر خواهد شد.

وی گفت: اصلاحیه بودجه سال ۹۲ که به مجلس تقدیم شد شفاف، واقع بینانه و قابل دفاع است و شرایط بخش خصوصی هم در آن لحاظ شده است.

نوبخت ادامه داد: همکاران ما در هیات وزیران متعهد شده اند که منافع ملی را در نظر بگیرند نه اینکه به منافع بخشی نظر داشته باشند، ضمن اینکه در هیات دولت به اتفاق آراء کاهش سقف منابع بودجه به تصویب رسید.

سخنگوی دولت گفت: نمایندگان خیرخواه مردم و ملت هستند این که آن ها به فوریت این اصلاحیه رای ندادند بر اساس برنامه ریزی قبلی و اعلام آن به دولت بود، از طرفی تعطیلات مجلس که طی آن نمایندگان به حوزه های انتخابیه خود رسیدگی می کنند هم در پیش بود.

نوبخت در جواب این سوال که ۶۰ هزار میلیارد تومان کاهش بودجه را از کجا تامین خواهید کرد، گفت: ما یک توزیع در مورد اینکه اعداد و ارقام را از کجا می‌توانیم داشته باشیم در لایحه پیش‌بینی کرده‌ایم و حداقل به اندازه ۱۰ درصد اعتبارات هزینه‌ای و اعتبارات جاری را کاهش خواهیم داد و در این ارتباط حدود هفت تا هشت هزار میلیارد تومان از منابع دیگر تامین کرده‌ایم و اضافه کرده‌ایم که خاصه برای طرح‌های عمرانی استفاده شود.

وی درباره پرداخت یارانه ها و تصمیمات جدید دولت در این خصوص اظهار کرد: ما در مرحله اول هدفمندی یارانه ها که هفت ماه دیگر از آن باقی مانده است هیچ تعرضی به اعداد فعلی نخواهیم کرد اما برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها موضوع بازبینی و آسیب شناسی خواهد شد که قانون چه می گفت و ما چه کرده ایم. بعد از این موضوع به درستی تصمیم خواهیم گرفت که برای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها چه کنیم. در این راستا و در جهت بهتر پیش رفتن کارها از مردم و مسئولان نیز کمک خواهیم گرفت.

نوبخت با بیان اینکه از بچه ای که داخل گهواره است تا انسان های شریفی که داخل آسایشگاهها به سر می برند باید از یارانه ها منتفع شوند،گفت: اگر تصمیم درستی در این خصوص گرفته نشود مردم دچار مشکل خواهند شد چرا که اکنون ما حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان در سال و ۳٫۵ میلیارد تومان در ماه پول توزیع می کنیم سئوال اینجاست که آیا همه جامعه باید از این پول برخوردار شوند و به آن نیاز دارند.

وی در خصوص پرداخت ماهیانه یارانه ها گفت: پرداخت یارانه ها به مردم بعد از این حتی یک روز هم به تاخیر نخواهد افتاد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches