×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق ساختمان در شهرداری منطقه ۷

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۷ از اجرای فرآیند ارزیابی ریسک حریق در ساختمان مرکزی این منطقه برای اولین بار در مدیریت شهری خبر داد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، سمیه حاجوی با بیان اینکه ایجاد حریق در ساختمان‌های سطح شهر یکی از حوادثی است که پیامدهای جانی، مالی و زیست محیطی ناگوار را برای مدیریت شهری به دنبال دارد، گفت: بروز پیامدهای ناشی از حریق در ساختمان‌ها، ضرورت اجرای اقدامات حفاظتی موثر و مبتنی بر کارایی را مشخص می کند.

شهردار منطقه ۷ ادامه داد: حفاظت موثر زمانی ممکن است که انتخاب نوع اقدام کنترلی حفاظتی بر اساس ارزیابی ریسک و ویژگی‌های منحصر به فرد یک ساختمان فراهم شود. بنابراین در راستای نگهداشت سیستم مدیریت HSE، این منطقه به صورت پایلوت و برای اولین بار در مدیریت شهری اقدام به ارزیابی ریسک حریق ساختمان FRA به روش محاسبه بار حریق کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به لزوم استفاده از تجهیزات ایمنی نظیر سیستم های اعلان و اطفاء حریق، طی این اقدام ارزیابی طبقات و ادارات با توجه به سطح خطر و بار حریق در آنها مطابق استانداردهای مهندسی و ایمنی حریق صورت گرفت.

به گفته حاجوی با توجه به اهمیت HSE و بویژه موضوع ایمنی ساختمان در شهر تهران و ضرورت داشتن یک نگاه ریشه‌ای و علمی به شناسایی و ارزیابی ویژگی‌های منحصر به فرد ساختمان‌ها با کاربری های متفاوت و تعیین بار حریق آنها و اولویت بندی اجرای اقدامات اصلاحی در آنها این اقدام بصورت پایلوت در ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۷ اجرا شد.

وی در پایان گفت: امید است انجام اقدامات این چنینی گامی موثر در شناسایی و ارزیابی وضعیت ساختمان های سطح شهر و اولویت بندی آنها و هم چنین دسته بندی اقدامات کنترلی جهت کاهش بار حریق باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false