×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی در هشت استان کشور

اقتصادتهران: رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی کشور گفت: طرح توسعه مشاغل خانگی با رویکرد نوین و نگاه این مشاغل به بازار عرضه به صورت پایلوت در هشت استان کشور از جمله آذربایجان غربی اجرا ی شود و پس از دریافت بازخوردها و نتایج آن در کل کشور به اجرا در می آید.

به گزارش ایرنا مهناز امامدادی روز شنبه در نشست راهبردی طرح الگوی جدید توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی در آذربایجان غربی افزود: این طرح علاوه بر آذربایجان غربی در استان های خراسان رضوی، کردستان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، خراسان جنوبی و لرستان به اجرا در می آید.

وی از مطرح شدن مشاغل خانگی از سال ۱۳۸۹ در کشور خبر داد و اضافه کرد: در طرح اولیه مشکلات زیادی از جمله بی توجهی به شبکه سازی، اتصال به بازار و توانمندسازی طرح وجود داشت که موجب شد تا این طرح با موفقیت مواجه نشود.

وی اظهار کرد: بر خلاف طرح پیشین، در توسعه مشاغل خانگی با الگوی جدید همه دستگاه های متولی باید ظرفیت های استان را در این زمینه شناسایی کنند تا از توانمندی های این افراد در توسعه و راه اندازی چرخ مشاغل خانگی استفاده شود.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی کشور بیان کرد: در الگوی جدید و طرح پایلوت سعی می شود تا با دریافت نظرهای کارشناسی و علمی ضمن اعمال بازنگری های لازم و پر کردن خلا های طرح قبلی، قسمتی از مشکلات بیکاری در کشور با رواج و توسعه مشاغل خانگی مرتفع شود.

امامدادی با اشاره بر اینکه ۶۲ درصد اشتغال ایجاد شده در بخش مشاغل خانگی در سال جاری را فعالیت های پشتیبان تشکیل می دهد، ادامه داد: افراد تحت پوشش مشاغل پشتیبان از ۲۰۹ نفر در سال ۱۳۹۲ به ۶ هزار و ۷۰۰ نفر در سال جاری رسیده که نشان دهنده اشتغالزایی این بخش با وجود گستردگی کم آن است.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی نیز در این نشست از نگاه ویژه به بستر فناوری اطلاعات برای توسعه مشاغل خانگی خبر داد و گفت: ایران سومین کشور تولید کننده مهندسی در دنیا و یکی از پیشتازان فناوری اطلاعات بوده و زیرساخت های این امر در کشور به طور کامل فراهم است.

محمدصادق بیجندی با اشاره به اجرایی شدن طرح آموزش ۴۰۰ نیروی مشاور و تسهیل گر مشاغل خانگی از اسفند سال جاری در کشور افزود: بر اساس تعهد جهاد دانشگاهی این نهاد موظف است به ازای هر ۵۰ نفر متقاضی یک مشاور و تسهیل گر تربیت کند تا ضمن مشاوره به افراد متقاضی، رصد کننده مستمر طرح ها تا رسیدن به اشتغال پایدار باشند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false