×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۲ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
اجرای طرح اشتغال خانگی در ۲۴ استان کشور

اقتصادتهران: معاون رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اجرای طرح اشتغال خانگی در ۲۴ استان کشور از اجرای این طرح به ظرفیت یک هزار و ۶۶۰ نفر در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد صادق بیجندی در حاشیه برگزاری چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال استان تهران در تشریح طرح اشتغال خانگی گفت: در اردیبهشت ماه امسال توافق ‌نامه‌ای بین معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای برای پیاده سازی طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار برای ۲۴ استان کشور به امضاء رسید.

وی افزود: این طرح در ۲۴ استان کشور به ظرفیت ۶۲۰۰ نفر اجرایی خواهد شد که گزارش عملکرد طرح در استان تهران که یکی از استان‌های پایلوت طرح بود و ظرفیت ۱۶۶۰ نفری داشت در کارگروه اشتغال استان تهران ارائه شد.

معاون رئیس جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ما در استان تهران ۲۷ مزیت خاص را شناسایی کردیم که این مزیت‌ها مبتنی بر پیشران‌ها و برندهای ملی و استانی بوده است که شامل صنایع دستی، سنگ‌های قیمتی و زینتی و پوشاک بوده که اولویت‌های کاری در این سه حوزه مدنظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: البته مشاغل نوین هم در نظر گرفته شده مشاغلی همچون ویراستاری، مترجمی و پرورش گل و گیاه در ابعاد کوچک با توجه به ظرفیت‌های ملی و استانی.

رئیس سازمان فناوری و  اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی در خصوص نحوه همکاری زنان سرپرست خانوار در این طرح گفت: در استان تهران سه واحد جهاد دانشگاهی یعنی واحدهای علامه طباطبایی، الزهرا(س) و پژوهشگده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی مجریان این طرح در استان تهران هستند. لذا متقاضیان می‌توانند مستقیما به این واحدها مراجعه و پس از بررسی و ارزیابی وارد فرآیندهای طرح شوند.

وی تاکید کرد: از همه زنان سرپرست خانوار دعوت می‌شود در این طرح مشارکت کنند البته شرایط آنها توسط همکاران ما در واحدهای جهاد دانشگاهی بررسی و توانمندی‌های آنها ارزیابی می‌شود و مشاوره و آموزش‌های لازم به آنها داده خواهد شد. در مرحله بعد نیز آنها وارد فرآیند تولید و اشتغال پایدار خواهند شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false