×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
ابهام شهروندان در استفاده از ۲۰روز تردد مجاز در محدوده

اقتصادتهران: عضو شورای شهر تهران با توجه به نارضایتی مردم از طرح کاهش آلودگی هوا گفت: شهروندان نمی دانند ۲۰ روز تردد مجاز خود را در این طرح چگونه استفاده کنند.

به گزارش مهر، در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران، اعضای شورا پس از ارائه گزارش توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران درباره طرح های اجرایی شده این معاونت، مواردی را مطرح کردند.

در ابتدا شهربانو امانی با طرح چند سوال خطاب به پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: آیا تمامی دوربین های مربوط به محدوده زوج و فرد تکمیل شده است و آیا برآوردی از وضعیت ترافیک شهر همزمان با بازگشایی مدارس صورت گرفته است؟ معاونت حمل و نقل و ترافیک برای کاهش ذرات معلق چه کرده است؟ مهمتر اینکه در مناطق تهیه اطلس آلودگی هوا به کجا رسیده است؟

در ادامه افشین حبیب زاده عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از گزارش ارائه شده انتقاد و تصریح کرد: اعلام کردید که در طرح قبلی زوج و فرد افراد با تهیه دو خودرو با پلاک زوج و فرد سعی می کردند در محدوده تردد کنند. این طرح موجب افزایش مالکیت خودروها شده بود. آیا این احتمال وجود ندارد که همین افراد با خرید خودروی سوم بتوانند همان ۶۰ روز را در منطقه تردد کنند.

وی با بیان اینکه براساس گزارش پلیس خرید و فروش موتورسیکلت از ابتدای تیرماه ۲۰ درصد افزایش یافته گفت: برای کاهش سرانه تردد موتورسیکلت در محدوده اجرای طرح کاهش آلودگی هوا چه کرده اید؟ از سویی طبق مشاهدات عینی کارشناسان هنوز در تعدادی از خروجی ها، نصب دوربین ها کامل نشده است و کنترل در این محدوده به خوبی انجام نمی شود.

وی تصریح کرد: ما تنها مسئول آلودگی هوا نیستیم. در کنار مدیریت شهری، خودرو سازان نیز موثر هستند. از این رو باید نقش تمامی سازمان ها و نهادهایی که در کنترل آلودگی هوا سهم دارند، بیان شود.

حجت نظری دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه طرح کنترل آلودگی هوا مصوبه شورای عالی ترافیک است، تأکید کرد: تقاضا دارم این موضوع به صراحت بیان شود که این طرح مصوبه شورای عالی ترافیک است. همچنین نباید تمام هزینه اجرای این طرح به عهده مدیریت شهری باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false