×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
ابلاغ الزامات اعطای نمایندگی فروش الکترونیکی بلیت به شرکت‌های هواپیمایی

اقتصادتهران: مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: براساس دستورالعمل سازمان، شرکت‌های هواپیمایی مجاز به اعطای نمایندگی به دفاتر فاقد مجوز از سازمان، نخواهند بود.

الزامات اعطای نمایندگی فروش الکترونیکی بلیت به شرکت های هواپیمایی ابلاغ شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت های هواپیمایی مکلف هستند مجوز نمایندگی فروش الکترونیکی بلیت را به دفاتر خدمات مسافرت هوایی که دارای مجوز از سازمان هستند، اعطا کنند.

وی افزود: در صورتیکه شرکت‌های هواپیمایی بر خلاف دستورالعمل تدوین شده اقدام و یا در صورت بروز هرگونه تخلف و یا شکایات واصله از اشخاص حقیقی و حقوقی، شرکت ذیربط نسبت به سازمان هواپیمایی کشوری و مراجع نظارتی پاسخگو خواهد بود.

جعفرزاده با بیان اینکه کنترل و نظارت بر نحوه فعالیت و عملکرد دفاتر خدمات مسافرت هوایی بر عهده شرکت‌های هواپیمایی است، افزود: مسئولیت تخلفات صورت گرفته به عهده هر یک از شرکت‌های هواپیمایی اعطا کننده مجوز فروش بلیت الکترونیکی است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: همچنین براساس تکالیف مقرر در بند ۳ دستورالعمل مذکور، کلیه دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری موظفند در صورت تمایل به توسعه فعالیت و استفاده از بستر الکترونیکی نسبت به اخذ مجوز مندرج در دستورالعمل صدرالذکر بابت ارائه خدمات و فروش بلیت الکترونیکی اقدام کنند.

وی افزود: در صورت فروش الکترونیکی بلیت و عدم رعایت الزامات و شروط مندرج در دستورالعمل و احراز هرگونه تخلف و یا شکایات واصله، علاوه بر اعمال مجازات مقرر در آیین نامه نحوه نظارت بر دفاتر موصوف و دستورالعمل مورد اشاره اعم از تعلیق و یا لغو، مسئولیت جزایی و نیز جبران کلیه خسارات وارده به شکات از بابت فروش بلیت برعهده دفاتر مذکور خواهد بود.

جعفرزاده با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی مجاز به توزیع بلیت و ایجاد تعهد در مقابل اشخاص ثالث قبل از دریافت مجوز از سازمان نیستند، افزود: رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی الزامی است و شرکت های هواپیمایی ملزم هستند چگونگی فروش و توزیع بلیت های خود را مدیریت و از فروش بلیت و یا عقد قرارداد با مراکز فروش قبل از دریافت مجوز از طرف سازمان هواپیمایی کشوری خودداری کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: براساس بخشنامه، شرکت‌های هواپیمایی مجاز نیستند به دفاتر خدماتی که از سازمان هواپیمایی مجوز ندارند، نمایندگی فروش بلیت اعطا کنند.

جعفرزاده افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت‌های هواپیمایی مکلفند مجوز نمایندگی فروش الکترونیکی بلیت را به دفاتر خدمات مسافرت هوایی که دارای مجوز سازمان هستند، اعطا کنند.

وی ادامه داد: در صورتیکه شرکت‌های هواپیمایی بر خلاف دستورالعمل تدوین شده اقدام کنند و یا در صورت بروز هرگونه تخلف و یا شکایات واصله از اشخاص حقیقی و حقوقی، شرکت ذیربط نسبت به سازمان هواپیمایی کشوری و مراجع نظارتی پاسخگو خواهد بود.

جعفرزاده با بیان اینکه کنترل و نظارت بر نحوه فعالیت و عملکرد دفاتر خدمات مسافرت هوایی بر عهده شرکت های هواپیمایی است، گفت: مسئولیت تخلفات صورت گرفته بر عهده هر یک از شرکت‌های هواپیمایی اعطا کننده مجوز فروش بلیت الکترونیکی است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همچنین بر اساس تکالیف مقرر در بند ۳ دستورالعمل مذکور، همه دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری موظف هستند در صورت تمایل به توسعه فعالیت و استفاده از بستر الکترونیکی نسبت به اخذ مجوز مندرج در دستورالعمل صدرالذکر بابت ارائه خدمات و فروش بلیت الکترونیکی اقدام کنند.

وی ادامه داد: در صورت فروش الکترونیکی بلیت و عدم رعایت الزامات و شروط مندرج در دستورالعمل و احراز هرگونه تخلف و یا شکایات واصله، علاوه بر اعمال مجازات مقرر در آیین‌ نامه نحوه نظارت بر دفاتر موصوف و دستورالعمل مورد اشاره اعم از تعلیق و یا لغو، مسئولیت جزایی و نیز جبران همه خسارات وارده به شکات از بابت فروش بلیت برعهده دفاتر مذکور خواهد بود.

جعفرزاده گفت: شرکتهای هواپیمایی مجاز به توزیع بلیت و ایجاد تعهد در مقابل اشخاص ثالث قبل از دریافت مجوز از سازمان نیستند.

وی افزود: رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی الزامی است و شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند چگونگی فروش و توزیع بلیت های خود را مدیریت و از فروش بلیت و یا عقد قرارداد با مراکز فروش قبل از دریافت مجوز از طرف سازمان هواپیمایی کشوری خودداری کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false