×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
آیین‌نامه نام گذاری و تغییر نام معابر تهران اصلاح شد

اقتصادتهران: اعضای شورای شهر تهران، آیین‌نامه نامگذاری و تغییر نام معابر شهر تهران را اصلاح و پیشنهاد اضافه شدن یک نفر از ستاد شورایاری در کمیته نام‌گذاری را تصویب کردند.

به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر، طرح اصلاح آیین نامه نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران را در دستور کار قرار دادند.

محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون نام گذاری شورای شهر درباره این اصلاحیه گفت: این طرح توسط ۱۰ نفر از اعضای شورا به امضا رسید و کلیات آن در جلسات قبلی به تصویب رسیده است.

حق شناس افزود: جلسات مختلف کارشناسی آن برگزار شده که در نهایت کارشناسان به سه تغییر در این آیین نامه رسیدند.

وی ادامه داد:  اضافه شدن دبیران شورایاری هر منطقه در این اصلاحیه دیده شده است که بر همین اساس به فراخور هر منطقه از دبیر شورایاران آن دعوت می‌کنیم که به واسطه اشرافی که بر روی محله و منطقه‌شان دارند، در جلسات حضور یابند.

وی با بیان اینکه نمایندگانی از فرهنگستان ادب و بنیاد شهید در کمیته نامگذاری بوده اند، گفت:  این افراد بدون حق رای و تنها برای ارائه نظرات کارشناسی در جلسات کمیته شرکت می کنند.

حق شناس با بیان اینکه ما ۲۲ کمیته نامگذاری در مناطق تهران داریم، افزود: قبلا این کمیته هفت نفره با حضور سه عضو رسمیت می‌یافت که حالا رسمیت جلسه را از حضور سه نفر به ۵ نفر افزایش داده ایم.

«بهاره آروین» عضو دیگر شورای شهر تهران  نیز گفت: چرا باید دبیر شورایاری هر منطقه در جلسات باشد، در حالی که ما تشکیلات ستاد شورایاری داریم و می‌بایست یک نفر از ستاد شورایاری اضافه شود.

«حجت نظری» عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت که همواره اعضای شورای شهر در نظر داشتند، یک نفر از شورایاری‌ها در کمیته نامگذاری حضور داشته باشد.

وی افزود: اگر اعضای شورا می خواهند با حضور یک نفر از اعضای ستاد شورایاری‌های شهر تهران در کمیسیون نامگذاری، برای خود جا درست کنند، موضوع چیز دیگری است اما باید توجه داشت که اگر قرار است یک نفر از ستاد هماهنگی شورایاری ها در کمیسیون نامگذاری باشد باید یک نفر هم از ستاد سمن ها در این کمیسیون حضور یابد.

نظری تاکید کرد: چرا که کمیسیون فرهنگی دو ستاد را در زیر مجموعه خود دارد که شامل ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران و ستاد سمن‌های شهر تهران است.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران، کلیات طرح اصلاح آیین‌نامه نامگذاری و تغییر نام معابر شهر تهران را با ۱۷ رای تصویب کردند و مقرر شد یک نفر از اعضای ستاد شورایاری‌های شهر تهران در این کمیسیون عضو شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false