×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
آنالیز حوادث رانندگی خردادماه

ارابه‌های آهنی همچنان قربانی می‌گیرند، جمله‌ای تکراری که سال‌هاست از رادیو و تلویزیون شنیده و در مطبوعات و خبرگزاری‌ها خوانده شده اما به چه دلیل این ارابه‌ها قربانی گرفته‌اند و در چه زمانی بیشترین خسارات را بر جای گذاشته‌اند؟

به گزارش ایسنا، تا چندی پیش اگر جنگ و بیماری و قحطی از علل مرگ و میر غیرطبیعی انسان‌ها در جهان به شمار می‌رفت، اما بدون شک با اختراع خودرو و تولید انبوه آن، ارابه‌های آهنی نیز به جمع این علل پیوستند و سالانه و ماهانه و حتی روزانه جان بسیاری را در جاده‌ها و خیابان‌ها و بزرگراه‌های کشورهای جهان گرفتند.

ایران نیز کشوریست که بدون تعارف مرگ‌ها و جراحت‌های ناشی از تصادفات رانندگی در آن آمار بالایی دارد و گرچه با اقدامات پلیس راهور و سایر دستگاه‌های مسئول، این آمار کاهش چشمگیری داشته اما همچنان سهم قابل توجهی از مرگ‌های غیرطبیعی در کشور را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ رضا سلبی، رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره مهم‌ترین علل وقوع تصادفات رانندگی در خرداد ماه امسال به ایسنا گفت: در طول این یک ماه توجه‌نکردن به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه، رعایت‌نکردن حق‌تقدم و ناتوانی در کنترل وسایل نقلیه به ترتیب با ۳۷٫۱، ۱۴٫۷، ۱۲٫۹ و ۳٫۴ درصد در صدر علل وقوع حوادث بود.

وی همچنین درباره محورهایی که تصادفات در آن رخ داده نیز گفت: ۷۲ درصد تصادفات در محورهای فرعی و ۲۸ درصد نیز در محورهای اصلی رخ داده است.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین ساعات ۲۰ تا ۲۴ را دارای بیشترین آمار تصادفات رانندگی برشمرد و گفت: ۲۵ درصد تصادفات رانندگی در خردادماه امسال حد فاصل ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ داده است.

سلبی افزود: پس از آن ساعات ۱۲ تا ۱۶ با ۲۲ درصد و ساعت ۱۶ تا ۲۰ با ۱۹ درصد از سهم تصادفات رانندگی در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

به گفته رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، حد فاصل ساعت ۰ بامداد تا ۴ بامداد و ۴ بامداد تا ۸ صبح و ۸ صبح تا ۱۲ ظهر نیز به ترتیب ۱۲، ۸ و ۱۴ درصد تصادفات رخ داده است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches