×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true

وزیر بهداشت اعلام کرد با توجه به گران شدن دارو بعد از تغییر نرخ ارز، یارانه دارو برای جبران این قیمت در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت که از هفته آینده بعد از گرفتن شماره حساب‌های پرداخت یارانه مردم از دولت، مستقیم به حساب ۱۴۰ هزار بیمار صعب‌العلاج واریز می‌شود.

حسن طریقت منفرد در گفت و گو با فارس افزود: از روز ۲۵ اردیبهشت قیمت های دارو با توجه به نرخ ارز مبادله ای تعیین و اعلام شد و طی آن قیمت داروهای داخلی حدود ۵۰ درصد و داروهای خارجی حدود ۹۰ درصد گران شد.

وی ادامه داد: از آن زمان یک عده از مردم و بیماران ما به التفاوت قیمتهای جدید را از جیبشان پرداخت کردند، بنابراین برای جبران هزینه این افراد لیست این بیماران را از بیمه ها گرفته ایم و به زودی با گرفتن شماره حساب این بیماران از سیستم هدفمندی یارانه ها در دولت، ما به التفاوت قیمت دارو را مستقیم به حساب این بیماران پرداخت می کنیم.

وی گت: چون ممکن است در این پروسه عده ای از قلم بیفتند، افرادی که از قلم افتاده اند می توانند با شماره سامانه ۱۴۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند و اطلاعاتشان را بدهند تا این یارانه دارو به حساب آنها نیز واریز شود.

طریقت منفرد افزود: البته ممکن است پولی که به برخی بیماران می دهیم کمتر از مبلغی باشد که به عنوان مابه التفاوت قیمت دارو پرداخت کرده اند، این افراد هم می توانند طی تماس با ۱۴۹۰ اطلاعات کامل خود را اعلام کنند تا تمام ما به التفاوت قیمت دارو نسبت به گذشته به آنها پرداخت شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که این مبلغ از کی به حساب بیماران واریز می شود، توضیح داد: قرار بود این کار از روز پنجشنبه هفته گذشته شروع شود اما شماره حساب های مردم از دولت به دستمان نرسید بنابراین از اوایل هفته آینده به محض اینکه شماره حسابهای مردم را دریافت کردیم به حسابشان واریز می شود.

طریقت منفرد ادامه داد: این یارانه دارویی یا همان مابه التفاوت نرخ ارز دارو بر اساس شماره حسابهای سرپرست خانوار که در سیستم هدفمندی یارانه ها هست، پرداخت می شود و شامل گروههای بیماران خاص و صعب العلاج مثل سرطانی هاست که برآورد ما این است که حدود ۱۴۰ هزار نفر یا مقداری بیشتری باشند.

وی گفت: بعد از اینکه پرداخت ما به التفاوت ارز دارویی را به این بیماران به روز کردیم بقیه اعتبار ما به التفاوت ارز دارویی را در اختیار بیمه ها قرار می دهیم تا بر اساس اصول و مقررات خودشان به بیماران پرداخت کنند و بعد از این مرحله قرار است این یارانه دارویی که ما به التفاوت قیمت ارز مرجغ دارو است از طریق بیمه ها در اختیاران بیماران قرار گیرد.

وزیر بهداشت افزود: این کار باعث می شود توان مالی بیمه ها نیز افزایش پیدا کند و بیمه ها بتوانند علاوه بر داروهای خارجی که قیمت آنها بعد از گران شدن ازر نزدیک به ۲ برابر شده است، داروهای تولید داخل را نیز که حدود ۵۰ درصد گران شده اند نیز بیش از گذشته پوشش بدهند.

طریقت منفرد به خبرنگار فارس گفت: از کل مبلغ ما به التفاوت ارز دارو که ۲۲۰۰ میلیارد تومان است حدود ۴۰۰ میلیارد تومان یارانه شیر خشک و واکسن است و حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به جبران ما به التفاوت ارز داروست که از هفته آینده ابتدا مستقیم به حساب بیماران پرداخت می شود و بعد از آن از طریق بیمه در اختیار بیماران صعب العلاج قرار می گیرد.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches