×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
آغاز به کار هیئت اجرایی انتخابات شورایاری در منطقه ۲۰

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۲۰ از آغاز به کار هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری محلات منطقه ۲۰ خبر داد و ساختار شورایاری را لازمه “حکمروایی خوب شهری”برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ فرهاد افشار در جلسه شورای معاونین این منطقه با بیان این مطلب گفت: رویکرد حکمروایی خوب شهری به عنوان اثربخش ترین، کم هزینه ترین و پایدارترین شیوه اعمال مدیریت است که جلب مشارکت مردم در تصمیم گیری های مدیریتی و پاسخگویی به مطالبه های شهروندی از مهمترین مولفه های این رویکرد به شمار می رود.

افشار با اشاره به اینکه ساختار شورایاری محلات زمینه مناسبی برای جلب مشارکت مردم در تصمیم گیریهای مدیریت شهری است، افزود: شکل گیری ساختار شورایاری اتفاق خوب سنوات گذشته است که البته با هدفمند شدن فعالیت این ساختار و تعامل بیش از پیش با آنها می توانیم به کارکردی در راستای حکمروایی خوب شهری برسیم.

پاسخگویی به مطالبات شهروندی در اولویت مدیریت شهری است

وی به لزوم انتخاب افراد شایسته در شورایاری محلات اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری نیز بایستی شرایط مشارکت و حضور شورایاران در تصمیم سازی های شهری را فراهم کند.

افشار افزود: پاسخگویی به مطالبات شهروندان، مسئله دیگر در حکمروایی خوب شهری است که با تحقق کامل آن شاهد رضایت مندی و افزایش حس تعلق شهروندان به محل زندگی شان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: معاونان، مدیران ارشد و شهرداران نواحی به عنوان مدیران مجموعه مدیریت شهری بایستی بر این باور برسند که برای حکمروایی خوب شهری نیازمند مشارکت پویای شهروندان و پاسخگویی مطالبات شهروندان هستیم.

 شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه اهمیت وجود ساختار شورایاری دلیلی بر عدم نیاز به سازمان ها نیست، یادآور شد: دریافت نظرات مردمی، اولویت بندی حل مشکلات، نظارت مردم و نحوه هزینه کرد در پروژه های شهری از جمله کارکردهای مورد انتظار از شورایاران به عنوان منتخبین محلات است.

مدیریت شهری منطقه ۲۰ مهیای برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری

حجت الاسلام شاهین معبودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ نیز به تشریح آئین نامه اجرایی انتخابات پنجمین دوره شورایاری های محلات شهر تهران در سال ۹۸ پرداخت و گفت: ستاد هماهنگی شورایاری ها، شورای راهبردی انتخابات، هیات نظارت و هیات اجرایی از ارکان برگزاری انتخابات شورایاری محلات هستند.

معبودی با اشاره به اینکه مسئولیت برگزاری انتخابات با ستاد هماهنگی شورایاری ها است، افزود: اعضای هیئت نظارت در منطقه شامل نماینده هیئت نظارت مرکزی، نماینده فرمانداری شهرری و ۳ نفر نماینده معتمدان محلات با معرفی هیئت نظارت مرکزی هستند.

معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ هیئت اجرایی انتخابات شورایارای را نیز متشکل از شهردار منطقه یا معاون اموراجتماعی منطقه به عنوان نماینده تام الاختیار، نماینده ستاد هماهنگی شورایاری ها، نماینده نیروی انتظامی، نماینده آموزش و پرورش شهرری، ۲ نفر نماینده از معتمدین محلات و دبیر اجرایی منطقه برشمرد و گفت: پنجمین دوره انتخابات شورایاری محلات شهر تهران در اوایل مرداد امسال برگزار می شود و ۱۵۰ صندوق در شعب رای گیری منطقه ۲۰ توزیع خواهد شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false