×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
آبرسانی سالم و پایدار به ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا

اقتصادتهران: وزیر نیرو گفت: تا امروز ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا با جمعیت بیش از ۸ میلیون نفر در دولت کنونی به شرکت آبرسانی وصل شدند و تا پایان سال این جمعیت به ۹.۳ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش مهر، رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از ۲۵ طرح آب و برق با حضور رئیس جمهور در سی و نهمین هفته از افتتاح طرح‌های ملی تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در آبرسانی به روستاها، گفت: ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا در دولت تدبیر و امید به شبکه آبرسانی سالم و پایدار وصل شدند.

وزیر نیرو گفت: سد کانی سیب و شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی کرم آباد، از مهمترین طرحی است که امروز افتتاح می‌شود.

اردکانیان افزود: در پویش هر هفته الف- ب ایران، امروز طرح‌های مهمی در استان‌های آذربایجان غربی، مازندران، اردبیل و اصفهان در بخش‌های آب و برق با دستور رئیس جمهور افتتاح می‌شود و مردم از نتیجه طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: وعده ۲۵۰ طرح بزرگ آب، برق و فاضلاب را علاوه بر طرح‌های روزانه به مردم داده ایم که از این تعداد با احتساب طرح‌های امروز تاکنون ۱۹۰ طرح به ثمر رسیده است و تا پایان سال ۶۰ طرح بزرگ دیگر به پایان می‌رسد.

وزیر نیرو گفت: امروز در استان مازندران به ۵۷ روستا با جمعیت ۳۲ هزار و ۶۶۰ نفر آبرسانی می‌شود.

اردکانیان با بیان اینکه در بحث آب و فاضلاب شهری در تراز جهانی قرار داریم، افزود: در سال گذشته طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام و باعث شد تا منابع مالی، انسانی و تجهیزات یکپارچه شود.

وی گفت: تا امروز با احتساب ۵۷ روستا، ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا با جمعیت بیش از ۸ میلیون نفر در دولت کنونی به شرکت آبرسانی وصل شدند و تا پایان سال این جمعیت به ۹.۳ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

اردکانیان افزود: قبل از این دولت، به ۹۰۰ هزار جمعیت روستایی آبرسانی شده بود که با احتساب آن، جمعیت بهره‌مند روستایی از آب شرب، به ۱۰.۲ میلیون نفر خواهد رسید که دستاورد بزرگ دولت است.

وی اضافه کرد: طرح‌های نیروگاهی مقیاس کوچک و بزرگ در استان‌های مازندران و اصفهان افتتاح می‌شود ضمن اینکه در استان‌های اردبیل و آذربایجان غربی نیز برق رسانی به روستاها را داریم.

وزیر نیرو گفت: سد کانی سیب و شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی کرم آباد به وسعت ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار، از مهمترین طرحی است که امروز افتتاح می‌شود. ضمن اینکه احداث شبکه اصلی، مأموریت وزارت نیرو است و وزارت جهاد کشاورزی مشغول انجام شبکه‌های فرعی است که با اتمام آن آب بدست روستاییان می‌رسد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false