آب و فاضلاب

تفاهمنامه ایران و آلمان برای آموزش کارشناسان آب و فاضلاب امضا شد

اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از امضای تفاهمنامه آموزشی آبفای کشور با شرکت «ژرمن واتر» آلمان خبر داد.

به گزارش ایرنا، «حمیدرضا جانباز» در سومین روز برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب کشور افزود: مقدمات آموزش نیروی انسانی حرفه ای بخش آب و فاضلاب کشور در دستور کار این شرکت قرار دارد که یکی از مباحث مهم آن، همکاری با کشورهای صاحبنام نظیر آلمان است.

وی درباره تفاهمنامه با ژرمن واتر افزود: با انعقاد این تفاهمنامه یک مرکز آموزش حرفه ای در بالاترین سطح در شهر اصفهان ساخته می شود که ۵۰ درصد از هزینه آن را وزارت علوم آلمان تقبل کرده است.

«ساخت این موسسه کمک می کند فارغ التحصیلان و کارشناسان علاوه بر علوم دانشگاهی، از تجربیات کار اجرایی نیز برخوردار شوند».

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب اعلام کرد فعالیت این مرکز از ابتدای سال ۱۳۹۷ آغاز می شود.

وی افزود: این دوره ها در آغاز به صورت کوتاه مدت و سپس میان مدت برگزار می شود و فارغ التحصیلان پس از پایان دوره، گواهینامه های بین المللی می گیرند.

به ‌گزارش ایرنا، سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب صبح دوشنبه با حضور ۲۵۸ شرکت داخلی و ۱۰۵ شرکت خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

نمایندگانی از ۲۰ کشور ایتالیا، ترکیه، آلمان، جمهوری آذربایجان، مجارستان، چین، فرانسه، اسپانیا، دانمارک، کره جنوبی، هند، سوئیس، اتریش، انگلیس، سوئد، ژاپن، کانادا، بلژیک، ایسلند و جمهوری چک در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

چین، آلمان و ترکیه با برگزاری پاویون کشوری، حضور پر رنگ‌تری در نمایشگاه سیزدهم دارند.

در این نمایشگاه انواع لوله و اتصالات پلیمری و فلزی، تصفیه و فیلتراسیون، سامانه‌های آب شیرین‌کن، لوله و اتصالات و شیرآلات، اتوماسیون و سامانه‌های ابزار دقیق، سامانه‌های اندازه گیری، تجهیزات آزمایشگاهی و آخرین فناوری‌ها و تولیدات و تجهیزات آب و فاضلاب به نمایش در می آید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*