شهرک صنعتی

توقف ٢٠ درصد از واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی

اقتصادتهران: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با استناد به آمارهای موجود از توقف حدود ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی یزدانی در مراسم رونمایی از سامانه مدیریت طرح و پروژه های سازمان شهرک‌های صنعتی سراسر کشور  از استقرار ۴۰ هزار واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور با اشتغالی بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر خبر داد

 وی با اشاره به جلوگیری از رانت های اطلاعاتی  و امکان دسترسی آزاد اطلاعات با بهره مندی از سامانه مکان یابی شهرک های صنعتی، گفت: با اجرای  سامانه GIS، مکان یابی وضعیت شهرک های صنعتی و سامانه مدیریت طرح و پروژه های سازمان تمامی طرح ها و پروژه ها در داخل شهرک های صنعتی به صورت شفاف رصد خواهد شد.

یزدانی ضمن تاکید بر ارتقای سلامت اداری در دستگاه های اجرایی، خاطر نشان کرد: علاوه بر این، سامانه دیگری  در جهت ارتقای رضایتمندی  مردم راه اندازی خواهد شد که براساس آن طرح های پژوهشی نیز به صورت شفاف مورد پایش قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با  بیان اینکه قانون دسترسی  آزاد به اطلاعات در دولت دهم تصویب و در دولت یازدهم مقدمات اجرای آن فراهم شد، عنوان کرد:  این دو سامانه  بستر های لازم را برای دسترسی آزاد اطلاعات  فراهم کرده و امکان  ایجاد رانت اطلاعاتی برای عده ای خاص  را از بین خواهد برد.

یزدانی افزود: با ابلاغ این قانون تمامی اطلاعات  مربوط به قوانین، مناقصه ها و مزایده ها  در مجموعه سایت ستاد و شرکت های استانی بارگذاری شده است و همه متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می توانند از  قوانین و مقررات و همچنین مزایای استقرار در شهرک های نواحی صنعتی مطلع شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ضمن انتقاد از ارائه آمارهای ‌مختلف ‌از وضعیت تعطیلی واحدهای صنعتی تصریح کرد: برخی بدون اتکا به مراجع رسمی انتشار آمار، اطلاعاتی را مطرح می‌کنند که با آمارهای درست همخوانی ندارد.

یزدانی در ادامه به همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با مرکز آمار اشاره و خاطر نشان کرد: طی تفاهم نامه ای که با این مرکز منعقد شده است به زودی آمار دقیقی از وضعیت واحدهای صنعتی فعال و غیر فعال در شهرک ها و نواحی صنعتی  استخراج  خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین همه مدیران عامل شرکت های شهرک های صنعتی سراسر کشور موظف به اعلام آمار دقیق از تعداد واحدهای فعال شدند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*