فرصت سرمایه گذاری تبریز

شناسایی ۷۶۰ میلیارد تومان ظرفیت سرمایه گذاری در پروژه های گردشگری آذربایجان شرقی

اقتصادتهران: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ۷۶۰ میلیارد تومان ظرفیت سرمایه گذاری در پروژه‌های گردشگری استان شناسایی شده است، گفت: باید بتوانیم با کمک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی این رقم را در بودجه سال ۹۷ تصویب کنیم.

 به گزارش ایرنا، مجید خدابخش عصر سه شنبه در نشست ستاد برنامه ریزی تبریز ۲۰۱۸ افزود: تصویب ۷۶۰ میلیارد تومان بودجه کاری زمان بر است و نباید منتظر آن باشیم؛ همچنین در مصوبه هیئت وزیران نیز ردیف متفرقه ای برای تبریز ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه حوزه سخت افزاری زمان بر است و اغلب پروژه ها تا سال ۲۰۱۸ میلادی به اتمام نمی رسند، تاکید کرد: باید در حوزه نرم افزاری فعالیت‌ها را گسترش داد.

خدابخش با اشاره به ساخت مرکز همایش‌های بین المللی در شهرک خاوران تبریز گفت: تکمیل و بهره برداری این مرکز باید در اولویت پروژه های ۲۰۱۸ قرار گیرد و ضروری است بودجه تکمیل این مرکز را تامین کرد.

وی آمار سفر ۴۵۰ هزار گردشگر خارجی در سال گذشته به استان را سفرهای انفرادی عنوان کرد و افزود: باید با تقویت تورهای گردشگری استان، سفر خارجی‌ها را به سمت تور گردانی سوق داد و ضروری است از پتانسیل تورگردان ها جهت همکاری بیشتر برای شناساندن و جذب گردشگران به تبریز در ۲۰۱۸ بهره مند شد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: تبریز ۲۰۱۸ باید به موضوعی برجسته در دنیا تبدیل شود و ضروری است تمامی نهاد ها و سازمان ها تلاش کنند تا همایش‌های بین المللی در حوزه فعالیتی آنها در تبریز برگزار شود.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت و پتانسیل اتاق بازرگانی و بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: اگر بخش خصوصی برای ۲۰۱۸ فعالیت جدی نداشته باشد، این رویداد گردشگری نمی‌تواند نتیجه مثبتی در بر داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد:باید طرح های حمایتی برای تشویق تورگردان‌ها جهت جذب گردشگر در نظر گرفته شود.

وی همچنین بر لزوم باز بودن تمام وقت مساجد در سطح شهر تبریز تاکید کرد و گفت: در سال ۲۰۱۸ میلادی تبریز پایتخت گردشگران جهان اسلام خواهد بود و ضروری است درب مساجد ما به روی نمازگزاران باز باشد.

کلان شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده و ستادهای ملی و استانی این رویداد فرهنگی- گردشگری بین المللی تشکیل شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*