۲ (۶)

توزیع ۳۰۰ مخزن پسماند خشک در مدارس جنوب تهران

اقتصادتهران: قائم مقام شهرداری منطقه ۲۰ از آغاز روند جمع آوری پسماند خشک در مدارس و ارائه آموزش های شهروندی ویژه دانش آموزان این منطقه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ ابوالفضل حیدری با بیان این مطلب گفت: به دنبال برنامه‌های طرح استقبال از مهر و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، روند جمع آوری پسماند خشک از مدارس و دانش آموزان شروع می شود و علاوه بر بازگشایی ۱۱ کلبه بازیافت مدارس، خودروهای ملودی نیز فعال می‌شوند.

حیدری دانش آموزان را به عنوان مهمترین گروه هدف برای نهادینه شدن فرهنگ جداسازی پسماندهای خشک و تر برشمرد و افزود: ارائه آموزش‌های هدفمند در قالب آموزش‌های چهره به چهره، نمایش های هنری و توزیع بسته‌های کمک انگیزشی از دیگر اقداماتی است که با حضور کارشناسان بازیافت در مراکز آموزشی انجام می شود و علاوه بر دانش آموزان، والدین و کادر اجرایی مدارس نیز می توانند از این امکان آموزشی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اهمیت فراهم سازی زمینه دسترسی دانش آموزان به محل های جمع آوری پسماند خشک، گفت: برای سال تحصیلی جدید، ۳۰۰ مخزن ۸۰ و ۱۲۰ لیتری در ۹۷ مدرسه منتخب منطقه ۲۰ توزیع شده است و در صورت درخواست و تقاضای دیگر مراکز آموزشی، همچنان در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*