haghshenas

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه عطر سیب

اقتصادتهران: رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از پانزدهمین نمایشگاه عطر سیب، برگزاری این نمایشگاه را اقدامی بسیار خوب در جهت ساماندهی و کمک به برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم بر شمرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، «محمد جواد حق شناس» در این بازدید که به همراه مجتبی عبدالهی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری و جمعی از مدیران این معاونت انجام شد، از تلاش های صورت گرفته در ۱۰ روز برگزاری نمایشگاه عطر سیب قدردانی کرد و گفت: چندین نکته خوب در برگزاری این نمایشگاه وجود داشت که کمک خوبی برای بهتر برگزار شدن مراسم دهه اول محرم می‌کند.

وی، ممانعت از عرضه کالای خارجی در نمایشگاه عطر سیب و حمایت از عرضه تولیدات ملی در نمایشگاه، نظارت بر جلوگیری از ورود خرافات و پیرایه‌ها به نمادهای برگزاری عزاداری ها و ایجاد فرصت برای عرضه مستقیم کالا و مصنوعات داخلی برای تولید کنندگان و حذف واسطه‌ها زا از جمله مزایای برگزاری نمایشگاه عطر سیب بر شمرد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نگاه شهردار و نگاه شورای شهر تهران، کاهش مداخله مدیریت شهری در چنین حوزه هایی است و ما به سمت حمایت از این نوع خدمات حرکت می کنیم، گفت: از شهرداری درخواست داریم که سال های آینده، توان مدیریت شهری در جهت سیاست گذاری و نظارت و کیفی کردن این نمایشگاه‌ها باشد.

حق شناس در ادامه با اشاره به اینکه در شهر تهران و در ایام دهه اول محرم، هیچ کوچه و محله ای نیست که در آن، دهها حسینیه و تکایا و مساجد اختصاص به بزرگداشت یاد شهیدان کربلا نداشته باشد، تصریح کرد: خونی که ۱۴۰۰ قبل ریخته شد تا قیامت جوشش دارد و ایران به عنوان مهد تشیع و سرزمینی که افتخارش عشق امام حسین است، در این زمینه پیش قدم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی هایی که در برگزاری مراسم های عزاداری محرم وجود دارد، آلوده شدن مراسم عزای امام حسین به پیرایه‌ها و بدعت‌هایی است که این سنت حسنه را خدشه دار کند و باید دقت بسیاری در این حوزه شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*