۱۱

اجرای طرح «مدیریت بهینه انرژی محله محور»

اقتصادتهران: معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از  اجرای طرح «مدیریت بهینه انرژی محله محور(مام) » با هدف آموزش بهینه سازی مصرف برق ساختمان‌ها به شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای طرح مدیریت انرژی محله محور «مام» که در مرحله دوم در محلات ۲۱ گانه منطقه آغاز شده است و کارگاه آموزشی طرح مام(مدیریت بهینه انرژی محله محور)  در شهریورماه و مهر ماه ۹۶ در کانون های محیط زیست محلات ۲۱ گانه برگزار می‌شود.

علیرضا جعفری افزود : در جهت اجرای طرح مام ( مدیریت بهینه انرژی محله محور) برای مرحله دوم کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ای با موضوع «بهینه‌سازی مصرف برق در ساختمان‌ها و با هدف توانمندسازی اعضای کانون‌های محیط زیست و شهروندان محلات توسط مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و اداره محیط زیست منطقه اجرا می‌شود.

وی در ادامه گفت: حرکت در راستای اهداف توسعه پایدار و بهبود شرایط زندگی شهروندان، مستلزم ارتقای سواد زیست محیطی آنان است و توجه به این امر می‌تواند ضمن تضمین مشارکت‌های مردمی در تصمیم سازی‌ها و برنامه‌ریزیهای توسعه شهری، شرایط لازم را برای ایجاد محیط زیستی سالم و لایق شهروندان در خلال پیشرفت شتابان منطقه فراهم آورد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ خاطر نشان کرد: در مرحله اول طرح کارگاه آموزشی بهینه‌سازی مصرف برق در ساختمان با حضور کارشناسان اداره محیط زیست منطقه ،دبیران کانون های محیط زیست محلات و مسئول کارگروه انرژی پاک کانون‌های محیط زیست محلات ۲۱گانه منطقه در مرداد ماه ۹۶ در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد.

جعفری در پایان تصریح کرد: بهره‌گیری از پتانسیل شهروندان آموزش‌دیده برای آموزش سایر شهروندان در کانون‌های محیط زیست محلات منطقه و استمرار این آموزش‌ها در سطح محلات ۲۱ گانه به منظور اصلاح الگوی مصرف انرژی برق ، تغییر رفتار و افزایش اثربخشی و کمک به تقلیل هزینه‌ها از دیگر مزایای این طرح است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*