۱۱

شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل تهرانی

اقتصادتهران: رئیس سازمان بهزیستی از شناسایی ۲۷ هزار کودک بازمانده از تحصیل در تهران خبر داد و گفت: کمپین قلب مهربان برای کمک به این کودکان تشکیل شده است.

به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم رونمایی از کمپین قلب مهربان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، این کمپین در آستانه آغاز مدارس برای کمک به دانش آموزان نیازمندی که به دلایل مختلفی مانند نداشتن سرپرست و یا بدسرپرست بودن تحت پوشش بهزیستی هستند و همچنین کودکان بازمانده از تحصیل نیازمند لوازم التحریر و پوشاک تشکیل شده است.

وی افزود: در حال حاضر برخی از خانواده ها به دلیل نیاز مالی و محرومیت امکان فرستادن کودکانشان را به مدرسه ندارند و به همین دلیل ما سعی کرده ایم با طرح و برنامه های مختلف مشکل آنها را رفع کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی از جلسه با شهردار تهران خبر داد و اظهار داشت: ساعاتی قبل با نجفی جلسه ای داشتیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های بهزیستی و شهرداری در جهت حمایت از کودکان کار و خیابان استفاده کنیم.

به گفته بندپی، براساس آماری که در سه ماهه اول سال جمع آوری شده ۳۲۷ هزار کودک تهرانی از تحصیل بازمانده اند که سعی داریم با حمایت های خود امکان تحصیل مجدد آنها را فراهم کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه از میان ۴۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در کل کشور ۱۷ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان هستند تصریح کرد: با افزایش اعتماد در میان شهروندان و مشارکت آنها در کارهای خیر و کمک به نیازمندان می توانیم زمینه بازگشت این کودکان را فراهم کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*