۱۱

لزوم بازنگری جدول فعلی جرایم ماده ۱۰۰

 

اقتصادتهران: معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: برآورد ما این است که جدول فعلی جرایم نمی‌تواند جریان زندگی را در شهر ایجاد کند.

به گزارش مهر، در جریان جلسه روز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران علی اعطا با ۱۸ رأی به عنوان نماینده شورا در اجرای ماده هشتم قانون نوسازی و عمران شهری انتخاب شد.

مهدی حجت معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران طی سخنانی در جریان بررسی این دستور ضمن تشکر از حضور فعال اعضای شورای شهر در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰، ابراز داشت: بر اساس این دستور عضوی انتخاب می شود که در کمیسیون سه نفره تعیین کننده ارزش معاملاتی املاک هستند؛ یک تاثیر این موضوع در رقم پارامتر A است که با ضرب شدن در پارامتر K در نهایت رقمی می شود که باید از سوی شهروندان پرداخت شود.

 وی افزود: موضوع دوم تأثیری است که ماده ۸ در آرای ماده ۱۰۰ دارد چرا که مجازات های ماده ۱۰۰ بر اساس همین ارزش معاملاتی تعیین می‌شود؛  مسئله سوم درباره عوارض پسماند است که بر اساس همین رقم تعیین می شود.

حجت تصریح کرد: تا الان ارزش معاملاتی تعیین شده به طرز نگران کننده ای رقم بالایی داشته است که این در همه زمینه‌های سه گانه باعث ایجاد مشکل شده است.  از این رو پیشنهاد ما برای مواجهه شدن با این مشکل آن است که شاید بتوانیم جدول فعلی را در حالت تعلیق در بیاوریم و به جدول قبلی برگردیم تا در سال آینده بتوانیم رقم های مناسبی برای ارزش معاملاتی املاک را تعیین کنیم تا شوکی به مردم وارد نشود.

 معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران ابراز داشت: برآورد ما این است که جدول فعلی نمی تواند جریان زندگی را در شهر ایجاد کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*