۱۱

افزایش ایمنی تردد دانش آموزان در آستانه بازگشایی مدارس

اقتصادتهران: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ گفت: در آستانه فرارسیدن ماه مهر ده ها برنامه متنوع ترافیکی در مسیرها و معابر منتهی به مدارس اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، مهدی اناری بابیان این مطلب گفت: ایمن سازی مدارس و جلوگیری از بروز حوادث و سوانح احتمالی رانندگی بخصوص برای دانش آموزان و نیز ساماندهی وضعیت حمل و نقل و ترافیک منطقه در مواجهه با حجم زیاد و سنگینی ترافیک در آستانه ی بازگشایی مدارس از مهمترین اقدامات این حوزه است.

وی افزود: نصب ۱۰۲ تابلو و علائم و تجهیزات ایمنی و هشدار دهنده با هدف ایمن سازی، ایجاد و مرمت ۱۶۰۰ بلوک عابر پیاده به ویژه در نزدیکی مدارس  و خط کشی ۴۰ حیاط مدرسه تا کنون اجرایی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه گفت: بهسازی پایانه های حمل و نقل عمومی و مدیریت ناوگان حمل و نقل عمومی و نیز رسیدگی بیش از پیش به ایستگاه های اتوبوس در مسیر های منتهی به مدارس، باز سازی و مرمت کلیه ایستگاه های اتوبوس، پل های عابر پیاده و انواع تابلو ها، کنترل نظافت پایانه ها، سر پناه ها و کلیه تجهیزات ترافیکی، از جمله برنامه های این معاونت در این راستا می باشد.

اناری گفت: جهت جلوگیری از سنگینی ترافیک در معابر منتهی به مدارس وکندی تردد ، تدابیر ویژه ای در معابر پیرامونی مدارس اتخاذ می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*