۱۱

عزم جدی دولت برای خانه دار شدن مردم

اقتصادتهران: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: از مجموع ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر که عملیات ساخت آن از سال ۸۶ در کشور آغاز شده، یک میلیون ۹۶۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.

 احمد اصغری مهرآبادی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از سه هزار و ۲۸۶ واحد مسکن مهر استان فارس در شیراز افزود: پیش بینی می‌شود ۳۴۰ هزار واحد باقی مانده نیز در سال ۹۷ به بهره برداری برسد.

او ادامه داد: از مجموع ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر که در کشور عملیات اجرای آنها آغاز شده، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از تسهیلات بانکی بهره‌مند شدند.

وی، گفت: بر اساس قانون اساسی، دولت موظف است زمینه و شرایط لازم را برای خانه دار شدن مردم فراهم کند و بر خلاف آنچه که در مورد بی تفاوتی دولت تدبیر و امید نسبت به مسکن مهر مطرح می‌شود، دولت یازدهم سالانه ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و به متقاضیان واگذار کرد که این میزان بیانگر اهتمام ویژه دولت به اجرای سریع و مناسب این طرح است.

به گزارش ایرنا، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، علت اصلی تاخیر در اجرای طرح های مسکن مهر را کمبود اعتبار بیان کرد و گفت: در آغاز کار، میانگین هزینه آماده سازی هر واحد ۲۰ میلیون ریال برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*