۱۱

ایجاد اشتغال برای ۵۴۸۰ نفر با اجرای طرح تولید پوشاک

اقتصادتهران: مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی استان‌های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و همدان برای ۵۴۸۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی یزدانی روز دوشنبه در آیین امضای تفاهمنامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی که با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در حال برگزاری است، افزود: یارانه سود تسهیلات پرداختی هر استان از این طرح، ۹۸٫۶ میلیارد ریال است.

معاون وزیر صنعت، متوسط سرمایه گذاری در هر استان را ۶۸۸٫۴ میلیارد ریال دانست که ۹۰ درصد آن از محل تسهیلات بانکی تامین می‌شود.

یزدانی دوره بازپرداخت این تسهیلات را پنج ساله و نرخ سود آن را ۹ درصد اعلام کرد و افزود: این طرح در قالب سه لایه پشتیبان مرکزی، شرکت پشتیبانی استانی و کارگاه‌های روستایی است که متوسط ٢٠ کارگاه در هر استان با متوسط اشتغال ۶۶ نفر تعیین شده است.

به گفته وی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، بانک کشاورزی، انجمن صنایع پوشاک ایران و استانداری‌ها در این طرح مشارکت دارند.

معاون وزیر صنعت گفت: سرانه ایجاد اشتغال در پوشاک ۲۷۰ میلیون ریال است که بخشی از تولیدات این بخش صادراتی خواهند بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*