۱۱

ورود دادستانی به موضوع واژگونی اتوبوس هرمزگان

اقتصادتهران: سخنگوی قوه قضائیه با ابراز تاسف از جان باختن تعدادی دانش آموز نخبه در واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی، گفت: دادستان بعنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای روز یکشنبه در صدو هفدهمین نشست خبری با تبریک دهه ولایت و با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی، درباره حادثه واژگونی اتوبوس گفت: نسبت به درگذشت دختران نخبه اظهار تاسف و تألم می کنم و هر انسانی از این حادثه متاثر می شود؛ با تسلیت به خانواده های محترم جا دارد دولت تدبیری بیندیشد از این به بعد از این نمونه حوادث نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه «نمی شود حادثه ای پیش نیاید»، ادامه داد: امیدوارم دولت کاری کند اینگونه حوادث تا این حجم فاجعه نداشته باشد؛ البته دادستان به موضوع حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی بعنوان مدعی العموم ورود کرده است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه امروز باید به حال سازمان بین المللی سازمان حقوق بشر گریست، گفت: این سازمان ها، قضایایی مانند میانمار را شاهدند اما اقدامی نسبت به این انسان های مظلوم و بی خانمان که اینگونه کشته می شوند، انجام نمی دهند.

رجائی در دوران محکومیت آثاری از سرطان نداشت

محسنی اژه ای درباره بیماری رجائی و بیماری سرطان این فرد در زندان و اظهارات رسانه های مختلف گفت: افرادی که نسبتی با ایران ندارند و به خارج از کشور رفته و با اسرائیل و امریکا همکاری می کنند انتظاری غیر از این نمی رود و این اظهارات طبیعی است و وضعیت رسانه هایی چون بی بی سی هم مشخص است.

وی اضافه کرد: این آقا دوسال قبل پایان محکومیتش بود و آزاد شده است؛ در دوران آزادی مانند بقیه که در کشور شایع است، سرطان گرفت؛ خیلی ها سرطان می گیرند و ظرف دو ماه از پا در می آیند و گاهی تشخیص سرطان دیر انجام می شود، او هم به این بیماری مبتلا شد.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: زمانی که او در زندان بود آثاری از این مسائل وجود نداشت و با مطالعه پرونده اش دیدم که سرما و مشکل دندان داشت که به بهداری زندان مراجعه کرده بود.

وی افزود: ما هم ناراحت هستیم فردی سرطان بگیرد و هم رنج بابت این مریضی بکشد و هم چشم او را تخلیه کنند اما این حرف ها نه قصد حمایت از فرد است نه چیزی را می خواهند درست کنند بلکه هم فضا را برای خود فرد مشکل و هم برای مردم تشویش اذهان عمومی می کند.

 صدور کیفرخواست برای ٢٠ تن از دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف

محسنی اژه ای درباره آخرین وضعیت پرونده حقوق های نامتعارف گفت: پرونده ٢٠ نفر طبق گفته دادستان کیفرخواست خورد و به دادگاه رفت؛ این کیفرخواست به این دلیل صادر شد که نه تنها حقوق گرفته شده زیاد بود بلکه جرمی هم واقع شد.

وی اضافه کرد: دادسرا اینها را مجرم معرفی کرد و تعداد بیشتری در دادسرا مشغول رسیدگی به این موضوع هستند که جرمی واقع شده است یا نه.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: فرض کنید این افراد از بانک دولتی و شرکت دولتی به دلیل سود ده بودن طبق قانون تجارت، مبلغی پاداش گرفتند؛ درحالیکه کشف شد این شرکت نه تنها اصلا سود ده نبوده بلکه زیان ده بوده است و فقط با سندسازی مطرح کردند سود ده بوده تا پاداش بگیرند که در این حالت نه تنها باید پول را برگردانند بلکه باید به جرم هم رسیدگی شود.

 مخلوط کردن شن و ماسه در گندم

محسنی اژه ای در ادامه در باره پرونده مخلوط کردن شن و ماسه در گندم گفت: پرونده هایی از دو استان گزارش شده که شن و ماسه در گندم مخلوط شده است.

وی افزود: این اتفاق واقعا بد است و دادستان کل کشور طبق وظیفه احیای حقوق عامه قوه قضاییه با شکایت مدعی العموم روی این موضوع ورود کرده است.

وی افزود: این قضیه در دو استان گزارش شد ۵ نفر در فارس بازداشت شدند که ۴ نفر در بازداشت هستند و یک نفر با قید وثیقه آزاد شده است . گزارشی از استان دیگر داریم که هنوز منجر به تعقیب و بازداشت نشده و در مرحله اولیه تحقیقات است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*