۱۱

سرمایه‌های فکری محرکه توسعه کسب و کار است

اقتصادتهران: نخستین جلسه از سلسله نشست‌های رشد و نوآوری موسسه اعتباری کوثر با حضور جواد فهیمی پور قائم مقام مدیرعامل، قاسم شیرکوند مدیر شعب استان تهران، مصطفی امجدیان رئیس مرکز تحول استراتژیک و کارشناسان و متصدیان فناوری اطلاعات استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ جوادفهیمی پور قائم مقام مدیرعامل موسسه در این جلسه با بیان اینکه سازمان ها با رسالت و هدف خاصی تشکیل می شوند که ماندگاری آنها در گرو موفقیت های کسب شده است، گفت: هر چند برخی سازمان ها همچون بانک‌ها و موسسات اعتباری با اهداف از پیش تعیین شده و تعاریف مشخص شده تشکیل می شوند ولی پس از آغاز فعالیت به منظور پاسخگویی به نیازها و توسعه کسب و کار،  اهداف بسیارِ دیگری را برای خود تعیین می کنند که باید در جهت تحقق آنها گام بردارند.

قائم مقام مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر افزود: تعیین هدف شرایطی دارد که گاهی اوقات می بایست از قبل، در شرایط مکانی و زمانی خاص و در بُعد خرد و کلان مدنظر قرار گیرد. البته این موضوع را نیز باید در نظر داشت که هر هدفی را نمی توان انتخاب کرد و باید ابزار لازم برای رسیدن به هدف در اختیار باشد و آمادگی لازم را نیز برای دستیابی آن کسب نمود.

عضو هیئت مدیره موسسه اعتباری کوثر ضمن برشمردن انواع سرمایه‌های شناسایی شده در سازمان ها، اظهار داشت: نیروی انسانی کارآمد، جزو برترین و بهترین سرمایه هایی است که تا کنون شناسایی شده و سرمایه عظیمی است که اگر از آن به خوبی استفاده نشود، سازمان ها دچار مشکلات عدیده ای خواهند شد.

 وی با اشاره به سرعت شتابان پیشرفت تکنولوژی و اهمیت خلاقیت و نوآوری برای سازمان ها در بازار رقابتی تاکید کرد: نیروی انسانی تحصیلکرده، جوان و آشنا به دانش روز، با ارائه آموزش های پیش و بدو خدمت باید به سمتی سوق داده شود که بتواند حداکثر استفاده و بهره برداری را از توانمندی های خود در جهت تحقق اهداف سازمانی داشته باشد.

 فهیمی پور تصریح کرد: در خلق نوآوری ها، کارکنان می بایست پیش قدم شوند و با تجهیز خود به دانش روز، به سمت اهداف از پیش تعیین شده و تحقق شعار “آینده از آن ماست” که در حال حرکت به سمت آن هستیم، با تلاش و همت مضاعف گام بردارند.

مصطفی امجدیان رئیس مرکز تحول استراتژیک موسسه اعتباری کوثر نیز در ادامه ضمن برشمردن اهداف برگزاری سلسله نشست‌های رشد و نوآوری در سطح موسسه گفت: هدف اصلی تشکیل این نشست ها، بهره برداری از سرمایه های فکری سازمان است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*