۱۱

نقش پراهمیت بانک صنعت‌ومعدن در رونق تولید و صنعت کشور

 

اقتصادتهران: حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی ونظارت براصل۴۴ قانون اساسی درخصوص اقدامات بانک صنعت و معدن در جهت رونق تولید در کشور گفت: بانک صنعت و معدن به دلیل نقش پراهمیتی که در رونق تولید و صنعت کشور دارد به عنوان یک بانک توسعه‌ای – تخصصی ماموریت خود را به بهترین شکل به انجام می رساند.

وی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن افزود: این بانک توانست مانند سال‌های گذشته با حرکت در راستای سیاست های مجلس شورای اسلامی، دولت و قوانین جاری تاثیر چشمگیری در توسعه صنعتی کشور داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر انتظار داریم که فعالیت های بانک صنعت و معدن در این عرصه پر رنگ تر شود باید برای افزایش سرمایه و ایجاد سهولت بیشتر در قوانین و مقررات، حمایت های لازم را از این بانک انجام دهیم.

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ خاطرنشان کرد: در عین حال که یک بانک توسعه ای نظیر بانک صنعت ومعدن باید مقررات خود را داشته و فعالیت‌هایش را در چارچوب قانون پیش ببرد لازم است دولت و مجلس نیز در مصوبه های خود حمایت‌های لازم را در راستای تامین مالی واعطای اعتبارات به طرح‌های تولیدی، از آن به انجام برسانند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در حال حاضر برای افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن در مصوبه‌های قانون رفع موانع تولید و قوانین بودجه‌ای امتیازاتی را قائل شده ایم که البته کافی نیست و برای حمایت از تولید باید منابع بیشتری را در اختیار این بانک قرار داد.

فولادگر تصریح کرد: یکی از شاخه های مهم اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی در عرصه صنعت و معدن است و تولید داخلی برای تامین مالی به حمایت های سیستم بانکی نیاز دارد. کلیدی ترین نقش بانک صنعت و معدن در همین راستا تعریف می شود چراکه با اعطای هرچه بهتر تسهیلات، تولید و صنعت کشور سریع تر در مسیر رونق قرار می گیرد.

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی در پایان گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای تخصصی است که در راستای توسعه حوزه صنعت و معدن توانسته جایگاه خود را به خوبی تثبیت کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*