۱۱

سرمایه گذاری ۴۷ هزارمیلیارد تومانی در بخش‌های مختلف حمل ونقل

اقتصادتهران: معاون برنامه‌ریزی ومدیریت منابع وزیر راه وشهرسازی از سرمایه ‌گذاری ۴۷ هزار میلیارد تومانی دولت در بخش‌های مختلف حمل و نقل خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۵ هزار نفر در پروژه‌های آزادراهی کشور شاغل هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، امیرامینی افزود: با وجود مشکلات عمده مالی و کاهش درآمد از فروش نفت، سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل و نقل در دولت یازدهم افزایش یافت و دولت تعهد بیشتری نسبت به پرداخت مطالبات پیمانکاران از خود نشان داد.

به گفته وی، عملکرد منابع عمومی دولت یازدهم در سال ۹۴ برابر ۱۵۰۰میلیارد تومان بود که این رقم درسال ۹۵ به رقم ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است که نشان دهنده افزایش سرمایه‌گذاری‌های دولت با وجود کاهش درآمد در یان بخش بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال ۸۴ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیربناها رقم ۲۹۶ میلیارد تومان بوده است که درسال ۹۴ به رقم ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و نهایتاً درسال ۹۵ به ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری رسیده است.

امینی با اعلام اینکه از سال ۹۲ توانستیم با کنترل تورم رشد سرمایه‌گذاری را در کشور افزایش دهیم، تصریح کرد: در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۵ دولت ۳۶ هزار میلیارد تومان در بخش حمل و نقل سرمایه‌گذاری کرده است.

وی با بیان اینکه هم‌ اکنون طلب پیمانکاران، مشاوران و سازندگان از ما ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: رقم فعلی مطالبه پیمانکاران از دولت به همراه رقم سرمایه‌گذاری ۳۶ هزارمیلیارد تومانی حاکی از سرمایه‌گذاری ۴۷ هزار میلیارد تومانی دولت در بخش‌های مختلف حمل و نقل است.

امینی یادآورشد: وقتی دولت را تحویل گرفتیم پروژه‌های آزادراهی ما تعطیل بود و اگر عادلانه قضاوت کنند بیش از ۵ پروژهٔ سنگین آزادراهی درسه سال اخیر فعال‌ شده است.

وی بیان کرد: این دولت آزادراه تهران- شمال را درحالی‌ که تعطیل بود تحویل گرفت و ساخت آزادراه‌های اصفهان- شیراز، قم – گرمسار و همچنین آزادراه مراغه به ارومیه و هشتگرد نیز از پروژه‌های نیمه تعطیل بود.

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: هم‌اکنون ضمن فعال کردن این کارگاه‌ها ۱۵ هزار نفر در پروژه‌های آزادراهی شاغل هستند و در حال حاضر در پروژه آزادراه اصفهان- شیراز یک هزار دستگاه ماشین‌آلات و بیش از ۱۱۰ جبهه کاری در آزادراه تهران- شمال فعالیت هستند.

امینی اظهارداشت: حدود ۸۰ کیلومتر از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران که به ‌تازگی شروع‌ شده امسال آسفالت می‌شود و درسال جاری ۱۵۰ کیلومتر از این آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*